Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen aljzatot ajánlotok?

Milyen aljzatot ajánlotok?

Figyelt kérdés
Kvarchomok van most az akváriumomban. Ez jó? Vagy inkább cseréljem?
2019. júl. 7. 20:01
 1/3 Skid05 ***** válasza:
Főleg a nomád tartású, az akvarisztika hőskorából származó (hólyagos vízikehely, ambulia, valiznéria etc), néhány egészen szívós növénynek biztosan jó lesz magában is a standard szemcseméretű térkő/folyami homok. Évek alatt azért be tud tömörödni ha elhanyagolod (talajporszívó/iszaplopó nélkül) és ha nincs masszív gyökérzet, ami mozgassa. Egyébként csak ezért szét ne szedd az akváriumot, nem ezen áll vagy bukik, sokkal több múlik a karbantartáson.
2019. júl. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg keverd 1-4 szemcseméretű folyami sóderrel ez sokat lazít a szerkezetén. Ahogy a kolléga írta talajporszívózni kellene vízcserekor. A növényeket érdemes ültetőtálba tenni és a talaj alá rejteni, hogy a talajporszívó ne szippantsa ki és keverje fel a tápanyagot, tőzeget, agyagot, stb. Az ültetőtálba mehet táptalaj v táptabletta. Az én meglátásom szerint bármilyen növény jól megél benne kellő tápozás és ideális vízértékek mellett. A talajlakó, ill turkálós halaknak számára nincs ettől jobb talaj. Ami viszont fontos egy homoktalajnál, hogy durva szemcsés az-az jól süllyedő legyen, a finom homok könnyen felkeveredik és megkeseríti az akvarista életét.
2019. júl. 8. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Így van, a finom homokot könnyen ki tudod porszívózni a mulmmal együtt. Ennél a talajtipusnál fontos a gyökértáp használata, ahogy azt előttem leírák. Egyébként én úgy vettem észre hogy a cryptocoryne aponogetifolia kifejezetten szereti a homokot.

Szerintem ami segíthet neked abban, hogy ne álljon össze, és még a növények számára is hasznos lakó a maláj tornyoscsiga. A szaporulat kordában tartására pedig Helena, ami ugyancsak túrja a talajt.

2019. júl. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!