Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért akarnak "éhenhalni" a...

Miért akarnak "éhenhalni" a teknőseim?

Figyelt kérdés

2 fiatal "kicsi" mississippi tarajostekim van. Eddig szárított vizibolhán és granulátumon éltek. Mióta nálam vannak azóta Aquadella kicsi méretű fagyasztott halat kapnak, amit a spárban szoktam venni. A 2 tekinek szoktam 5db ilyen halat felaprítani, hogy meg tudják enni. Általában még szokott maradni is, mert sok nekik egyszerre, de napközben a kövek közül kikotorják maguknak és megeszik. Reggelente etetek 10-12 óra között. Estére már majd éhen vesznek és szórnom kell be egy kis granulátumot.

Mi lehet ennek az oka hogy éhesek este? Kezdő vagyok akvarisztika téren úgyhogy próbálok tanulni a hibáimból.



2019. júl. 13. 01:00
 1/7 A kérdező kommentje:
További problémám, hogy nem birom a neüket meghatározni és attól félek hogy két fiú van nálam. Mostanában az csinálják, hogy "lefejelik" egymást. Összedugják/ összeütköztetik az orrukat. Olyan mintha verekednének.
2019. júl. 13. 01:14
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Túl fogod őket etetni, ami akár halált is okozhat, össze fognak nyomodni a belső szerveik a páncél alatt a hájtól.

Granulatumot egyáltalán ne adj.

Halból nyak-fej űrtartalmú kell. Kicsiknek mehet naponta, de ahogy idosodnek visszább kell venni. Egy felnőttnek heti 1-2 etetés is elég.

A természetben ritkán találnak kaját, ezért beléjük van kódolva, hogy minden alkalmat megragadnak evésre.

Ne etesd túl, tényleg kinyírhatod őket, a jó szándék ellenére.

A halat meg ne vágd fel. És ne adj ilyen sokat, amit nem esznek meg egyszerre az már túletetés

2019. júl. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Jól mondja az előző, kevesebb kaját adjál nekik, amit egyszerre megesznek.

Érdemes arra is rászoktatni őket, hogy egy külön tálba esznek, mert a sok halmaradéktól iszonyat büdös, zavaros és zsíros lesz az akvárium vize egy idő után.

2019. júl. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A nemüket majd csak idősebb korban lehet megmondani, amikor már általában látszik az eltérés a hím és a nőstény között.
2019. júl. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem vesznek éhen. A vizi teknősök, ha nincsenek bojgatva, akkor kaja hiányában inkább csak lelassulnak, de ezt úgy kell elkéozelni, hogy ha nem jutnak hetekig élelemhez. Ne etess naponta, granulátummal meg pláne ne, azzal soha. Ha ezt csinálod túl fogod etetni őket, és meghalnak. Etess csak minden harmadnap, és csak hallal, vagy rovarral. Hidd el, jópár évvel megrövidítheted az életét
2019. júl. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! :) Akkor kevesebb halat adok nekik. Napi 5 kishal tényleg sok lehet számukra, ha még egy falásra se tudják megenni. Külön etetéssel próbálkoztam már de nem ment mert nem ettek úgy. Granulátumot a tekikhez kaptam azért is adtam eddig nekik azt, aztán ahogy utána olvastam akkor szembesültem azzal, hogy nekik a hal a legjobb ha azt akarom, hogy sokáig éljenek.

Köszi mégegyszer mindenkinek. :)

2019. júl. 13. 15:57
 7/7 anonim válasza:
Nekem egy 11 éves van, hetente egyszer kap halat, egy olyan kis tasakkal, amiben a boltban adják. Ezen kívül néha bedobok neki 1-1 marhaszív kockát, ha épp valamit csinálok az akváriumban.. de ezt is csak azért, hogy megbocsásson a zargatásért :D Amúgy ha nem enne 3 hétig, akkor se történne semmi. De ha túleteted, abba belehal. Egy kisteknősnek is bőven elég heti 3x kajálni és nem ilyen puffasztott szarokat meg teknőstáp stb.. Csak hal, esetleg marhaszív, de azt is csak alkalomszerűen. Fentebb írták a nyak/fej méretéhez viszonyított mennyiséget, az kb rendben is van fiatal korban. Később már, amikor csak egyszer eszik egy héten, lehet több, annyi, amit még érdeklődéssel megeszik. Amikor már azt látod, hogy szagolgat jobbra-balra, de nem a kajára koncentrál, csak próbálja leerőltetni, akkor már túl sokat adtál. :-)
2022. jan. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!