Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől emelkedett meg drasztiku...

Bluesapó kérdése:

Mitől emelkedett meg drasztikusan a GH keménység?

Figyelt kérdés
A héten kedden indítottam el az akváriumot. 240l. A talaj UNISOIL, a kövek gránit (Dunaparton szedve) a gyökerek meg 2 hónapja áztatott Red moore wood fák. Növények: Microsorium pteropus (a dekorációra ragasztva), Rotala rotundifolia, Eleocharis Vivipara, Echinodorus uruguayensis, Cabomba aquatica. Csap vízzel töltöttem fel az akváriumot ami 12GH, 8KH és 7-8PH értékeket mutatott. Ma ellenőrzés képpen megmértem újra a vizet és az alábbi értékeket kaptam: 22GH, 5KH, 7-8PH. Az öszkeménység nagyon felkúszott. Mi okozhatja? Külső szűrés van. A víz 26fokos. Színe tiszta, szaga nincs. A felszínen úszik egy kis hártya, de hétfőn érkezik a skrimmerem.
2019. júl. 13. 16:23
 1/5 Skid05 ***** válasza:

Mérési hibának elég durva lenne.

A talaj lesz a felelős ekkora ugrásért. Ha jó a cseh fordítóm akkor ez egy égetett agyag, amelyek egyik jellemzője, hogy a GH-ba hónapokig belepiszkálnak.

Mondjuk az ezzel párhuzamos KH csökkenés már inkább érdekesebb. Ph csökkentőt nem adtál véletlenül? Átmostad a talajt felhasználás előtt? Még egy kontrollmérést azért majd megejtenék.

2019. júl. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hol van a dunaparton gránit ?
2019. júl. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem is a talaj a hunyó, nem írták a zacskóra, hogy gyakoribb vízcseréket igényel eleinte? Én gyakoribb és kicsit nagyobb vízcserékkel próbálkoznék. Ha kérdéses a kövek anyaga végezz savpróbát de szinte biztos, hogy a talaj keményít. A szűrő kiömlő nyílását úgy állítsd be, hogy fodrozza végig a felszíni vizet, nem lehet ott hártya ha nem pang a víz.
2019. júl. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Már kétszer hajtottam végre vízcserét. A kövek tényleg nem gránit (ezt benéztem és elírtam) Egy öregúr, aki ért a kövekhez, azt mondta, hogy ez vulkanikus eredetű és a pórusaiban tartalmaz kalciumot, ami ázik ki, de azt nem tudja megmondani mennyi az az idő, mire teljesen kiázik. Mindegy, kivettem mindet és jó 3/4-es vízcserét csináltam. Holnap újra mérem a keménységet. A talajra azt írta a gyártó, hogy nem szabadna emelni a keménységet.
2019. júl. 15. 12:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Ajjaj. Kellene egy teáskanálnyi aljzat kőzetet kivenni, egy sötét csészébe rakni, és sósavat önteni rá. Ha pezseg, de ha csak egész enyhe gázfejlődés van néhány perc múlva, akkor is az egész aljzatot ki kell cserélni!
2019. júl. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!