Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem megfelelő az akvárium...

Nem megfelelő az akvárium megvilágitása?

Figyelt kérdés
Van egy kb.90L-es,46cm magas,58cm hosszu,35cm széles akváriumom.Fan2 szűrő,élő növények/Vallisneria,echinodorus,cryptocoryne,anubias mini/kb.2o db kisméretü hal/neon xifo,algaevő anci,törpe páncélos harcsa,brokát diszmárna/minden működik csak algásodik még a talaj sóder is,vizcsere hetente kb.20L.Csupán csak az ideális megvilágitás watt mennyiségre lennék kiváncsi.2 db 18W neon van felette,van hogy csak az egyiket kapcsolom be,napi 10-12 órára.Sera plant color 4900K az egyik,a másik sera daylight brillant 6000K.
2019. júl. 18. 12:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Mérd meg az ammoniát, majd rájössz, hogy mennyire nincs renden semmi . A 10-12 cm es kifejlett Anci xipho 50 literbe nem számít éppen "kisméretű" halnak, nekik 120-150 liter a beugró akvárium méret. Az algásodás oka egyszerű : alulszűrt , túl telepített akvárium. A szűrésed kb 30 literre eleg , nem egy túl telepített 50 literesbe, 150-200 literre való hallal. Ha nem nőne az alga a halaidat jo eséllyel megölte volna mar az ammónia, örülöj neki hogy nő . Amit tudsz tenni: a szűrőre ráeszkábálsz egy 3 szor ekkora szivacsot es a halak nagy részét eladod. 50 literbe eleg egy csapat neon es egy csapat páncélos harcsa.
2019. júl. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Ja 90 literes az akváriumod... Telepítés szempontjából valamivel jobb a helyzet viszont szűrés ügyileg még rosszabb .
2019. júl. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy nincs köze hozzá a világításnak, de eltörpül a jelentősége a fentebb felsorolt okokhoz képest.


20 hal ekkora helyre tényleg csak kis testűből jöhet szóba, ez neon méretet jelent.

Anci, xifó távolról integet ennek a kategóriának, de még a díszmárna is jócskán efölött van, pláne ha az étvágyukat nézem.


Az aquael fan 2 -t ha tippelnem kéne, bő 60 literkét mondanék, amivel megbirkózik.

Mármint nem rommá telepített 60 literről beszélek, ez max 12-15 db, valóban neon méretű halat jelent. (És ez milliószor pontosabb tipp, mint a gyártó "tól-ig" ajánlása!)


Szóval 90 literre van kb 120-130 literre való halad, és hozzá egy 60 literhez való szűrőd.

Időpocsékolás addig 2 másodpercet is a fénnyel foglalkozni, amíg ez nincs rendben.

2019. júl. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

...egyébként simán elég ennyi fény.

(vagy ha arra gondolsz, hogy nem sok e, az meg nem úgy működik, a cél az egészségesen fejlődő növényzet, azt 3-szor ekkora fénynél is meg lehet csinálni algamentesen.)


A növényes csöveket én mondjuk nem nagyon szeretem, ilyen kaliberben nem is túl indokolt, esetleg azt majd ki lehet próbálni, hogy lecseréled azt is sima napfényesre.

Nem kell sera, jó ötöd annyiért bármilyen osram, philips, ami ugyanazt tudja.

De hangsúlyozom, ez bőven a jövő zenéje.

Vannak ennél picivel nagyobb gondjaid is.

2019. júl. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"A szűrésed kb 30 literre eleg"


Nekem volt a fan1-essel egy 40 literes nanom, szépen elvitte. 8 törperazbórával.

2019. júl. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Huhú! Itt a gond már nem kicsi.

Az előttem szólók már leírták, hogy mi s probléma az aksival, én csak annyit fűznék hozzá, hogy ezeknek a halaknak a java rajhal. Csak a neonból kéne legalább 20 darab, és akkor a többi még sehol sincs.

Ja, és hogy értetted azt, hogy kisméretű??? Lehet, hogy most az (pl. az anci), de a kifejlett példány méretét kell figyelembe venni!

És az egy dolog, hogy te csak a fényre vagy kíváncsi.....ha már ilyen őszintén kiteregetted a szennyest, ne csodalkozz, hogy kapsz egy kis fejmosást.


Utolsó!

40 literre 8 hal ( kicsi) ≠ 90 literre 20 hal (vegyes méret).....

2019. júl. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok vele, hogy nem egyenlő, a szűrő kapacitására reagáltam.

Ha egy fan1 jó egy ésszerűen leterhelt 40 literesbe, akkor egy fan 2 kb 60 literre lenne elég, arányában ugyanennyire terhelt aksinál.

90-be simán kéne a fan 3 , vagy ha nem akarod eldobni a mostanit, akkor mellé plusz mégegy ugyanilyen fan2.

És még az is csak a probléma egyik fele,emelett le kéne redukálni a halakat.

Hogy melyiket, hogy, ahhoz tudni kéne miből mennyi van, hogy lenne logikus beállítani a létszámot.

2019. júl. 19. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Visszatérve a fényre, az hogy mi az ideális, nincs kőbe vésve, a növények fajtája határozza meg leginkább.

Ezekhez a növényekhez jó a 2x18w.

Esetleg az iďőtartammal lehet variálni, vagy hogy nem 12 órán kereszül égeted mindkettőt, reggel este 1-2 óráig, csak 1-et.

A világítás csökkentése egy pillanatnyi tüneti kezelés lehet az algák ellen, mert kevesebb fénynél nem olyan érzékeny a rendszer az ammóniára. De a probéma az ammónia, szóval ez így csak a probléma szőnyeg alá seprése.

Sőt, renerálása, hiszen ha sokszor csinálsz olyat, hogy csak az egyik csövet kapcsolod be, esély se adasz a növényeknek hogy elégséges mértékben fotoszintetizáljanak, és tápanyag terén, komoly konkurenciát jelentsenek az algáknak

Úgyhogy a fény egyelőre maradjon, mondjuk napi 8-10 órában, ez időkapcsolóval egyszerűen megoldtató.

És ezerrel rá kell feküdni az ammónia csökkentésére, jobb biológiai szűréssel, és kevesebb bomló szerves anyagga. (Kevesebb hal, kevesebb kaja,kevesebb salakanyag)

2019. júl. 19. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kellene ide egy komolyabb szűrő, én egy külső szűrőt javasolnék, vagy a jelenlegit kiegészíteném egy jó szűrőanyaggal feltöltött nagyobb akasztós szűrővel. A heti vízcserék alkalmával talajporszívózást is kellene csinálni. Ezzel a világítással 8-óra bőven elég, ha 12 órán át világítasz akkor vagy a 6000K-t használd csak, vagy 2-óra hosszan color majd 8-óra mindkettő és zárásként ismét 2-óra color. Egy maréknyi tüskés hínár is sokat segíthetne, az algák kiszorításában.
2019. júl. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Üdv! Köszönöm a válaszokat mindenkinek.Csak azt nem értem,hogy a FAN-2 szürőt 100-150 L-re árusitják!!??,akkor ez hogy van??Azt értem,hogy a halak egyszer majd megnőnek,de most az anci,xifo kb.1 cm nagyságuak.Régebben normál neoncsöveket hasznéltam,rendesen funkcionláltak,a mostani drága SERA csövekkel semmi érdemleges változást nem tapasztalok.Erre a szűrőre meg a neoncsövekre a boltokban beszéltek rá.Mégegyszer köszönöm a kimeritő válaszokat,további szép napot mindenkinek.
2019. júl. 19. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!