Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Asztali vizszűrőkészüléken...

Asztali vizszűrőkészüléken szürt viz mehet az akváriumba?

Figyelt kérdés
Azt irják,hogy kiszüri a : nehézfémeket,permetszereket,hidrogénszulfidot, szabad klór 90 %-át,fenolt,benzolt.Részleges vizcserekor gondoltam és ha mehet,akkor rögtön vagy ezt is állni kell hagyni .
2019. júl. 19. 17:14
1 2
 1/12 Skid05 ***** válasza:
Amennyiben napi szinten használva van és a patronok elmúltak fél évesek, akkor patroncsere (polipropilén és/vagy aktív szén) után. Elsősorban a klórtartalom, másodsorban az esetleges nehézfémek okán (gondolom vízminőség oka van, hogy egyébként szükség van rá), a patronok telítődnek. Pl a vízkeménységet nem piszkálja, úgyhogy ezt is vedd figyelembe, ha kemény víz folyik a csapból.
2019. júl. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Ez nem patronos,egyszerü FHCTF készülék és a háztartásba használjuk ivásra,főzésre,a petpalackos bolti vizet váltottuk vele fel./Pesten élünk,lakótelepi lakásban és nem a vizminőség rossz állapota miatt használjuk.Üdv.
2019. júl. 19. 19:50
 3/12 Skid05 ***** válasza:

[link]

Emez is egy egyszerű asztali FHCTF szűrő mindennapi használatra. A patronok helyett betétet is érthetsz, egyre megy, a lényeg, hogy ami szűr az telítődik is, és x idő után nem látja el a funkcióját. Pont azt nem szűri ki amit szeretnél, a nehézfémeket és a klórt. Na meg a mikroműanyagok jó része is pazarul átmegy rajt…

2019. júl. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Salx Narval ***** válasza:
Biztosan van ehhez is komolyabb betét ami hatékonyan ill célirányosan szűr többféle szennyeződést is. Én mégis kételkedem a hatékonyságában mert túl gyors az átfolyás ahhoz, hogy a mechanikai anyagokon kívül mást is kiszűrjön maradéktalanul. Működhetne ez ha tovább, v nagyobb felületen érintkezne egy jó minőségű betét a tisztítani kívánt vízzel, az-az keringetné pl egy szivattyú egy kicsit több ideig. Így viszont ,hogy simán átfolyik rajta a víz még abban sem nagyon hiszek ,hogy a klórt teljesen eltávolítja. Szóval én nem vacakolnék vele, ha mégis akkor állni hagynám, v ugyanúgy rátolnám a vízkezelőt. Esetleg egy belső szűrő átalakítható kémiai szűrővé is. És igen, a víz keménysége más megoldást igényel. Fontos az is, hogy az elpárolgott vizet desztillált, vagy akvarisztikai célra is használható ioncserélt vízzel pótoljuk.
2019. júl. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Salx Narval-nak.Köszi a választ,az még elmegy,hogy a heti elpárolgott 2-3 L vizet deszt.vagy ioncserélttel pótolom és a heti 20-30 L vizcserét??/20L deszt.viz=2400.-ft,5L ioncserélt=300_ft.Havonta ez mennyi pénz?Nem vagyok kicsinyes,de ezt mindenki igy csinálja??Hát vannak akik megengedhetik maguknak.Egyébként tudom,hogy ez egy költséges hobby.Csak még elmondanám,hogy 40 évvel ezelőtt is volt egy 100 L.es akváriumom,hosszu évekig vidáman müködött heti részleges vizcsere nélkül is.Nem voltak semmilyen drága vizkezelő meg egyéb adalékok amik az utóbbi években elterjedtek.Üdv.
2019. júl. 20. 09:44
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
Én egy szóval nem mondtam, hogy lágyítani kell a te vizedet, csak mint tényt közöltem, hogy az egy másik történet. Olyan halakat kell tartani amelyeknek megfelelő a nálatok lévő víz és akkor nincs szükség lágyításra. A részleges vízcseréket azért mindenképp ajánlanám minden akvaristának akkor is ha régebben nem tette. Aki gyakorlottabb csinálja belátása, vagy mérés alapján, a kezdőknek viszont melegen ajánlott a heti 30%. Most én is sima pihentetett csapvizet használok de afrikai sügéreim és nem lágy vizet igénylő halaim vannak. Úgy vagyok vele, hogy tegyünk meg mindent a halaik jólétéért, ha valamelyik igényeit nem tudunk biztosítani akkor ne azt tartsunk, annyi gyönyörű hal van ami közül válogatni lehet.
2019. júl. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kérdező! Nem a heti kb.30% -vízcseréz kell desztillált vízzel csinálni csak a párolgás pótlását.

Megjelölöd pl. szigszalaggal a feltöltött szintet, egy hét múlva a maradék szintet. A vízcsere alkalmával az alsószintig töltöd csapvízzel és kiegészíted desztilláltal a felsőig.

2019. júl. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Skid05 ***** válasza:

Nem csinálja senki így, a heti 20-30l vízcseréhez már valóban az ionvíz egy irreális megoldás. Erre (is) találták ki az RO szűrőt, ami pont egy ozmózis elvén alapuló membránnal több, mint a jelenlegi szűrőd, mintegy ráadásként a mechanikai és kémiai előszűréshez, keménységtől mentes vizet előállítva. Ahogy fentebb már elhangzott jó eséllyel nem csak ennyivel, a felépítése eleve hatékonyabbá teszi.

Ami meg a hőskort illeti, azért az öreg víz/régi akvárium szindrómáról is hallottál már nemde (ha nem is saját károd okán) ?

2019. júl. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Üdv.
2019. júl. 21. 09:37
 10/12 anonim ***** válasza:
Régen azt hitték hogy lapos a föld és egy teknős viszi a hátán. Meg barlangban is laktunk anno , sőt rabszolgàk is Voltak,szóval egyáltalán nem releváns hogy,régen mi volt az elfogadott az alapvető biológiai tudás hiányában. (Nitrogén ciklus, nitrátot is kontrollálni kell vizcserével.) Szóval felejtsd el az állatok érdekében hogy regen mi volt...
2019. júl. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!