Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan tartsak együtt két kakast?

Hogyan tartsak együtt két kakast?

Figyelt kérdés
Két kakast szeretnék együtt tartani de félek hogy verekedni fognak.
2019. aug. 1. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Valószínűleg verekedni fognak.

Vegyél két tyúkot.

2019. aug. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Verekedni is fognak. Nem kell ettől félni, mert kb elkerülhetetlen.
2019. aug. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Fognak is. Nálunk van egy csomó szerintem ha 10-et mondok lehet kevés de elvannak. Néha rájuk jön a verekedhetnék ha éppen látom szét zavarom őket. De nem ölték még meg egymást sose. Csak véresre rúgják stb. Na de persze van egy csomó tyúk is így nincs olyan nagy vita.
2019. aug. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha idegen, felnőtt kakast hozol, akkor nagy és látványos bunyó lesz, de lerendezik egymással. Ha az egyik kakas a másik mellett nő fel, akkor lesz kakaskodás, de nálunk viszonylag jól elvannak egymással, pedig kevés a tyúk. Minél nagyobb a terület, több a tyúk és minél jobban ismerik egymást a kakasok, annál kevésbé lesz nagy balhé.
2019. aug. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én 3 kiskakast tettem be egy felnőtt kakashoz akkor még a 3 ról nem tudtam hogy kakas lesz, csak az egyiken láttam hogy valószínűleg ő belőle lesz a kakas, de a másik kettőre is gyanakodtam pár héttel később és be is igazolódott. Az öreg kakasom csak az egyiknek ment neki akiről én is feltételeztem hogy kakas lesz, de csak egyszeri eset volt amikor odavittem őket, meg azt a néhány tojót is amit kaptam. De volt olyan amikor a régi szomszédom elköltözött és nekem adta a 10 tyúkját mert nem akarta magával vinni az új házába mert hogy ideje nem lesz rá, és ólat sem tud nekik felépíteni. Azt a 10 tyúkot az sajátjaim mellé tettem mert nekem akkor 8 volt éppen, de akkor nem volt kakasom. Összeverekedtek ők is meg időnként összevesztek valamin és ment a harc de többnyire megtűrték egymást. A kakasaimra visszatérve nem volt gond, mert a kiskakasok végül is az öreg mellett nőttek fel, az öreg éreztette velük hogy ő a főnök, a 3 kiskakas amikor már nagy lett akkor sem balhéztak össze úgy igazán nagy verekedés nem volt. Néha néha összeakaszkodtak egymással és volt egy kis verekedés de nem volt olyan vészes, vér nem folyt, egyik sem tépte meg a másikat látványosan szóval nem volt gond.

Viszont olyan volt hogy egy öreg kakas mellé hoztam egy másik öreg kakast mert rengeteg tyúkom volt akkor és tudtommal 10-12 tyúkra kell egy kakas de nekem 3x ennyim volt, viszont csak 1 kakast tudtam akkor pluszban szerezni. Igen akkor volt itt hatalmas bunyó szinte már egy rendes viadal, akkor volt az hogy a tyúkudvart egy kerítéssel ketté szedtem hogy ilyen ne legyen, és úgy fél év után időnként összeengedtem őket akkor már megszokták egymást és később már egybe voltak, nem volt gond.

2019. aug. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!