Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan védhetném jobban a...

Hogyan védhetném jobban a nyulaimat a hőségtől?

Figyelt kérdés

Sajnos ebben a hőségben félek hogy hőgutát fognak kapni, szegények úgy pihegnek egész nap hogy rossz nézni. Még nincsenek vágósúlyban, kb egy hónapig még muszáj nevelnem őket de félek hogy ezt a kánikulát nem élik túl.

Egy egyedi készítésű ól rendszerben vannak tartva, szúnyogtól bogaraktól védett, viszont így nem tud annyira szellőzni. Nap egyáltalán nem éri az ólat.

Tegyek az ajtók elé ventilátort, vagy locsoljam az ólat napközben?

Arra is gondoltam, hogy megmártogatom őket egy lavór vízben napközben párszor, csak nem tudom ez mennyire tenne jót nekik.



2019. aug. 10. 21:12
 1/4 Flagstaff ***** válasza:
Én lefagyasztok másfél literes vizet, és beakasztom a patkányaim ketrecébe egy zokniba csomagolva. Ettől nem fáznak meg, de kicsit hűti a környezetüket.
2019. aug. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A ventilátort nem merném, mert huzatot csinál, ami nekik nem jó. Érzékenyek rá.


Locsolni se nagyon kéne őket.


Az előttem javasolt jeges megoldás viszont jó.

2019. aug. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Max a fülüket szabad kívülről óvatosan vizezni. Próbálj berakni az ólba járólapot, csempét, az hideg, rá tudnak feküdni. A másfél literes lefagyasztott palack is jó ötlet
2019. aug. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Már raktam be a fagyasztóba vizet, nemsokára berakom nekik!

2019. aug. 11. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!