Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Haszonállatok

A kérdés

Hogyan védhetném jobban a nyulaimat a hőségtől?

Sajnos ebben a hőségben félek hogy hőgutát fognak kapni, szegények úgy pihegnek egész nap hogy rossz nézni. Még nincsenek vágósúlyban, kb egy hónapig még muszáj nevelnem őket de félek hogy ezt a kánikulát nem élik túl.

Egy egyedi készítésű ól rendszerben vannak tartva, szúnyogtól bogaraktól védett, viszont így nem tud annyira szellőzni. Nap egyáltalán nem éri az ólat.

Tegyek az ajtók elé ventilátort, vagy locsoljam az ólat napközben?

Arra is gondoltam, hogy megmártogatom őket egy lavór vízben napközben párszor, csak nem tudom ez mennyire tenne jót nekik.

Keress kérdéseket hasonló témában: nyúl

aug. 10. 21:12  Privát üzenet  

A válaszok
Flagstaff nevű felhasználó válasza:

Én lefagyasztok másfél literes vizet, és beakasztom a patkányaim ketrecébe egy zokniba csomagolva. Ettől nem fáznak meg, de kicsit hűti a környezetüket.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont aug. 10. 21:45 Privát üzenet

A ventilátort nem merném, mert huzatot csinál, ami nekik nem jó. Érzékenyek rá.

Locsolni se nagyon kéne őket.

Az előttem javasolt jeges megoldás viszont jó.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont aug. 10. 22:18 Privát üzenet
Max a fülüket szabad kívülről óvatosan vizezni. Próbálj berakni az ólba járólapot, csempét, az hideg, rá tudnak feküdni. A másfél literes lefagyasztott palack is jó ötlet

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont aug. 10. 23:44 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Már raktam be a fagyasztóba vizet, nemsokára berakom nekik!

# 4/4Időpont aug. 11. 11:57 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan védhetném meg a kutyámat a mérgezéstől?
Ossze rakhatom a nyulaimat?
Kiengedhetem együtt a nyulaimat és a pintyeimet?
Tudnátok segítséggel szolgálni? A nyulaimat szeretném oltani myxovac-al (többi lent)
Tegnap a nyulaimat osze akartam baklattatni a bakkhoz betettem a nostenyt es felszokot rea de nem doltek el miert?
Mivel etessem a nyulaimat, hogy szépen hizzanak? Széna, búza, zöld (lucerna, lóhere. Stb)

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Haszonállatok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!