Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Város szélén megengedett?

Város szélén megengedett?

Figyelt kérdés
A szomszéd rengeteg haszonállatot tart, köztük tyúkot, libát, pulykát, kecskét, birkát, disznót,stb és még ki tudja mit..! Az utóbbi három jószág aggaszt. Maga a környék kertvárosi jellegű. A rengeteg légy és szúnyog (ezek nem sima mezei/városi legyek-igen fájdalmas és látványos csípései vannak), valamint az iszonyú bűz elviselhetetlen. Erősen tartok a rágcsálók megjelenésétől is. Kötekedni nem szeretnék a szomszéddal, nem ismerjük még egymást. Nemrég költöztünk ide, a város zaját elkerülvén, de erre nem számítottam.

2019. aug. 13. 22:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Tulajdonképpen mi a kérdés?
2019. aug. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Vettetek egy házat és egyszer sem vettétek közben észre, mi van a szomszédban???? Vagy szét sem néztetek a környéken, hová fogtok költözni????????

A jegyző, aki megmondja mit lehet és mit nem.

Viszont ha a környéken lakókat eddig nem zavarta, te meg kötekedsz, mindenki utálni fog.

2019. aug. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Majd idővel megszokod. Most költöztetek oda annak tudatában, hogy a szomszédotok állatokat tart, szóval kicsit gáz lenne reklamálni. 17 éves koromig nekünk is teheneket tartó szomszédunk volt, de nem tudok róla, hogy a legyek által továbbvitt bacilusok miatt bárki is megbetegedett volna a családban.

Bizony ahol takarmány van ott jó eséllyel vannak rágcsálók is.

2019. aug. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Ha a város széle alatt agglót vagy kertvárost értesz, igen, ott megengedett, ha nem túl "szagos", vagy nem terjeszt betegségeket. Nyilván üdülőövezetbe nem okos ötlet iker disznóólat építeni, de lovakkal aligha hiszem, hogy baj lenne.

Légy és szúnyog sajnos akkor is van, ha nem tartasz haszonállatokat, legfeljebb kevesebb. A rágcsálók számának csökkentésében pedig a környékbeli (esetleg saját) macskák szívesen segítenek. Az én gyönyörűséges hófehér Nyávi cicám 5 patkányt fogdosott össze idén gyors egymásutánjában...a többiek alighanem rájöttek, hogy nekik itt nem terem fű, és elhúzták a bélést.

2019. aug. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Mért ne szabadna?

Belvárosban nem szabad, külvárosban, kertváros részben senki sem tiltja.

Azért az gáz, hogy erre beköltözés után gondoltatok, hogy zavarni fog titeket. Az állat tartás ezzel jár, ha eddig nem tudtad volna. Erről nem a szomszéd tehet, ti voltatok a buták, hogy nem néztetek jól szét és nem gondolkodtatok előre.

2019. aug. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Törvény, rendelet nem tiltja, hogy ilyen állatokat tartson (pár éve változott, előtte önkormányzati hatáskörben volt), a "hogyan" van szabályozva: például hol lehet és mekkora az ól, mit kell biztosítani az állatnak.

A betegségek miatt nem aggódnék, rágcsálók lehetnek, de ha a szomszéd ennyi állatot tart, valószínűleg van kutyája/macskája, hogy megfogja, illetve az okozott károk és a takarmányfogyasztás miatt nagy eséllyel ügyel rá, hogy nem szaporodjanak el túlzottan. Nekem egyébként egy Bábolnais rágcsálóirtóként dolgozó ember azt mondta, hogy még a kertvárosban is találnak elég élelmet a patkányok, nem kell hozzá állattartás, ott a nyugodt hely a szűk keresztmetszet, ahol szaporodni tudnak. Tanyán más a helyzet.

Az mondjuk érdekes, hogy elviselhetetlen a bűz, mégis ennek tudatában odaköltöztetek. Ha ezek után reklamáltok és kötekedőbb a szomszéd, okkal kérdezi meg, hogy ha zavar, akkor miért vettétek meg a házat. De ha van olyan konkrét problémátok, ami ellen könnyen tud tenni, érdemes lehet felé kulturáltan jelezni.

2019. aug. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Természetesen amennyire lehetett, felmértem a terepet, láttam, amit láttam, rá is kérdeztem pár tyúkon és pulykán kívül (amit én is láttam) más nem került megemlítésre. Nyilván nem mászkálhatok be háznézőkor szomszédok portájára, sajnos sosem tudni kinek mi lapul hátul az udvarában. Hozzáteszem nem "ilyen" a környék, hogy kész állatfarmot üzemeltetnek az emberkék, hát kifogtam azt az egyet, aki mégis...
2019. aug. 13. 23:08
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Mert mégis hol kéne? A belvárosban??
2019. aug. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Biztos nem fog tetszeni, de részemről falun vagy tanyán...Az, hogy esetleg tart az ember pár tyúkot, akár nyulat az oké, de ez..
2019. aug. 14. 07:21
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Hát bocs, de szerintem mielőtt odaköltöztél is büdös volt/átment a szag. Nem érezted? Oké hogy a szomszéd csak a szárnyasokat említette, de azok nem annyira büdösek.

Minek költöztél egy olyan helyre ahol bűz van és te nem birod elviselni?

Azért azt ne mond, hogy előtte nem érezted...

Azzal hogy odaköltöztél efogadtad a szagot és az állatokkal járó egyéb kellemetlenséget, most már semmit nem tudsz tenni, így csak téged fognak hül.yének nézni és utálni.

Nem kellett volna odaköltözni...

2019. aug. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!