Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Gyakorlati szempontból mi a...

Gyakorlati szempontból mi a különbség az egyes takarmány fajták között?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy bizonyára vannak összefüggések a jószágnak adott takarmányok és az elérendő cél között. Egy ló pl. eszik szénát, lehet vele etetni silózott takarmányt, abrakot, de akár zöldet is legelhet a legelőn. Melyik mire jó? Van valami szabály vagy összefüggés, hogy mit kell etetni vele, ha pl. nehéz munkát végeztetünk vele, vagy ha ellik? Milyen takarmány jó a csikónak? Mit kell adni a kancának, ha tejet termel, vagy ha vemhes? Máshogy kell etetni őket?


Vonatkozhatott volna szarvasmarhára is a kérdés, vagy disznóra - bár az szinte mindent megeszik.


2019. aug. 28. 16:20
 1/1 anonim válasza:
szerintem ha változatosan adagolod az csak jo lehet. nem vagyok szakértő. csak nyulaim vannak de pl reggere csak búzát,árpát,magot meg ilyenek keverékét kapnak. nappal pedig herét füvet szénát. gondolom ha mindíg ugyan azt eszik az nem jo váltogatni kéne főleg a malacnál ha levágási célbol van
2019. okt. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!