Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Takarmány saját elő állítás...

Takarmány saját elő állítás vagy külső beszerzése a tehenészetekben?

Figyelt kérdés
Az iskola elvégzése után tehenészkedni szeretnék ezért sokat olvastam a témában az interneten és azt találtam, hogy a tehenészetekben szinte mindenhol saját maguknak állítják elő a takarmány nagy részét. Sajnos én csak külső forrásból tudnám beszerezni a szükséges takarmányt és nem tudom mennyire érné meg úgy ezzel foglalkozni? Bár ha a többi tehenészet is csak azért lenne nyereséges mert a takarmányt megtermeli és oda adja az állatoknak akkor jobban járna ha egyből értékesítené a takarmányt nem? (Lehet hulyeseget beszélek de remélem érthető mire is gondoltam) Esetleg valaki jártas a témában?
2019. aug. 31. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
A takarmány drága, készen beszerezni sokkal többe kerül, mint megtermelni.Nem véletlenül állítják maguknak elő a tehenészetek. Míg magunknak termeltük a lucernát, fele annyiba sem került, mintha megvettük volna.
2019. szept. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem de ezekszerint a tejtermelésen szinte 0 profit van akkor jobban lenne egyből a takarmányt értékesíteni nem?
2019. szept. 2. 16:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért jobb tejet eladni, mint a takarmányt, mert nagyobb haszon van rajta (a kiadásokat is beleszámítva).


1000 kg takarmányt el tudsz adni 30.000Ft-ért, de ha ezt tehenekkel eteted akkor lesz 60.000Ft értékű tejed.



De ha venned kéne a takarmányt, akkor lehet, hogy csak 60.000Ft-ért tudnál venni bizonytalan (penészes, zsizsikes) minőségben.

2019. szept. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!