Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kezdő tyúk tartók vagyunk,...

Laikusnő kérdése:

Kezdő tyúk tartók vagyunk, hobbiból, kedvencként tartunk 3 tyúkot egy kiskakassal. Tyúkbetegséggel kapcsolatban valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés
Sajnos az egyik kis japán tyúkunknak lábrüh lett a lábain, meszes a lába, nem tud járni sem. Neostomosan oldattal kenem, már szépen dobja le az elhalt részeket. Etetem, itatom, kézből, mert a lábai teljesen merevek, nem tudom, hogy helyre fog- e jönni. Van valakinek ilyen tapasztalata?
2019. okt. 2. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Elég komoly rühességnek hangzik, de a neostomosan a legjobb rá.


Furcsa, hogy merevek, nem eszik-iszik magától, ennek más is állhat a hátterében. Én elvinném dokihoz.

2019. okt. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért kell etetni, mert nem tud felállni. De szépen megeszi a kezemből,nem is keveset. Ha elészórom, úgy is felcsipegeti, de én általában tenyérből etetem. De igazad lehet, ha nem változik a helyzet, elviszem az állatorvoshoz.
2019. okt. 2. 23:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves Laikusnő!

A rühösséget egy fajta atka okozza, valóban jelentkeznek időnként olyan panaszok, hogy az etetőhöz sem tud elmenni. Megfelelő kezeléssel, atka ellenes szerekkel ez jól kézben tartható.

2019. okt. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy a lábrüh okozója egy külön atka fajta, egészen más, mint az, ami a toll rüh okozója. Rengeteget olvasom a témát, csak a járásképtelenség és az atka esetleges összefüggése az, amivel kapcsolatban nem találkoztam túl sok leírt anyaggal, tapasztalattal.
2019. okt. 3. 13:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez csak azért van, mert nagyon súlyos az az atkásság. Ajánlom, hogy a neostomosant olajban keverje el, és ebbe mártogassa bele a madár lábát (lehetőleg a tollai ne legyenek olajosak, mert megfagy szegény).


Illetve keressen vízben oldódó vitamint, főként magnézium, kálcium és szelén tartalmút, illetve dobja meg a fehérjeszázalékát a takarmánynak (állati eredetű kaja (hús, sajt, túró, tojás) vsgy hüvelyesek formájában)


Esetleg naponta többször mozgassa át a végtagokat, de ha egyáltalán képtelen őket használni, lehet már sose fogja tudni...

2019. okt. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Így csinálom...olajban kevertem el a Neostomosant, azzal ecsetelgetem, és mozgatom, tornáztatom, de félek, hogy már hiába..😢 a tojás, túró nem jutott eszembe, Jolovitot adtam Neki. Azért megpróbálom majd,köszönöm a tanácsot!
2019. okt. 6. 07:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Hozzám úgy kerültek a törpe cochinok, hogy brutális mértékben rühös volt a lábuk, ráadásul ez egy alacsony állású, lábtollas fajta. Nekem bevált, hogy a kezelés mellett le is áztattam a pörköket. Meleg, bolhairtó kutyasamponos vízbe állítottam és letakartam őket, a sötétben szép csendben elvoltak. Otthagytam őket egy órára is, a fél kevésnek bizonyult. Ezután a nagyját szépen le lehetett szedni nekik. Én rovarirtó spray-vel is befújtam, nálunk az olaj a fajtajellegből adódóan nem vált be, alig bírtam kimosni később szerencsétlenekből.
2019. nov. 6. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!