Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért kell világítani a...

Miért kell világítani a tyúkoknak? Mennyire? Mennyi ideig?

Figyelt kérdés

Ha egy 3ledes kerékpárlámpát teszek be? Igaz,hogy nagyon nem melegít,de világítani világít rendesen.azt tudnám külső akksival használni.

Ólméret 1x1x1,5m

(Ebben aludjak) szerintem jól bevilágítja,de kíváncsi vagyok ti mit mondtok.



2019. nov. 12. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. De ha 18 óra világos és 6óra sötét van akkor sűrűbben tojnak mint természetes fényviszonyok között.
2019. nov. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha az a cél,hogy ne aludjak hanem egyenek akkor azt elértem.
2019. nov. 12. 17:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A tyúkok, ahogy az ember és más élőlények éves ciklusát is a napfényes órák száma befolyásolja. Az őszi levélhullást is az indítja be, hogy csökken a világos órák száma.


Ha a baromfit úgy világítják meg, mintha nyár lenne, akkor úgy fog viselkedni, mintha nyár lenne, többet tojik, de persze többet is eszik, mivel aktívabban él, többet van ébren.

2019. nov. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk folyamatosan ég a villany, nem kapcsoljuk le soha sem. Már 20 éve, és semmi bajuk nincsen.
2019. nov. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az úgy kicsit mínuszos lenne nekem.

Nékem van 3 LED égő az rácsatlakoztatva usb-n egy hordozható telefon töltőre(power bank) nekem ez így éri meg ennél a pár tyúknál most mikor kelek

6 körül meg 4-től 6-ig

2019. nov. 18. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!