Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúkólat és tyúkokat ecettel...

Tyúkólat és tyúkokat ecettel bespriccelni?

Figyelt kérdés
Tyúktetű ellen próbálta már valaki? Lehet bajok a tyúkoknak? Nem literszám gondoltam csak így távolról,hogy mégis nedves legyen a tolluk

2019. nov. 20. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kiváncsi vagyok az eredményre mert ilyent még nem hallottam.
2019. nov. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Hamut szórj szét
2019. nov. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg is vakíthatnád vele őket, nem is érne el a bőrig, mivel a tollazatuk nem engedné és nem is használna. Tyúktetű ellen lehet venni direkt erre való port.
2019. nov. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem jó ötlet!
2019. nov. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kovaföldet javaslok szétszórni, ezen felül az ólat célszerű teljesen kimeszelni (ha olyan ólatok van), hogy rendesen fertőtlenítve legyen a hely.
2019. nov. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Milyen válasz az,hogy nem jó ötlet? Majd holnap kiderül lett e bajuk.meszeltem is,hamuban is fürödtek sokszor.befújtam a falakat meg ugye a tollukat.de aztán holnap majd lesz valami.csak nem vakulnak meg.
2019. nov. 20. 16:25
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért azután teszed fel a kérdést, hogy már befújkodtad őket? 😓 Gratula....örülhetsz, ha megmaradnak reggelre és nem marja szét a szemüket, nyelőcsövüket az ecet.
2019. nov. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
A tojásnak lehet baja, megpuhul a héja. A tyúknak aligha, az bírja.
2019. nov. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ecet gyenge sav, annyit sem érez belőle a tetű, mint amikor te mártózol meg benne.


A tyúktetű nem ilyen "lespriccelem" jellegű egyszerű téma. Igazából szinte kiirthatatlan, mert a télen kihúzzák, kb. évekig el vannak kaja nélkül.


Gázperzselés (mindenhol! A földön is, illetve ami alattuk van szalma elégetni, lehetőleg az összes fa dolgot cserélni, vagy alaposan meszelni), meszelés a helyükön. Hamu, diófalevélhamu, kovaföld a tyúkoknak fürödni.

Neostomosannal (1 ampulla kb 5 literbe), és hipóval lepermetezni a helyüket (persze külön-külön).


Ilyen időben biztosan nem, de nyáron a 40°C-ban mg lehet őket mártani neostomosanos vízben, de ügyelve, hogy a toll alá menjen. De ez nem olyan fontos, mert ugye a tetű éjszaka mászik rájuk, a tolltetű van állandóan rajtuk.


De ecettel ne fújkáld őket, mert szegényeknek csak elázik a tolluk, és nem elég hogy szívják a vérüket, még fázni is fognak, és hullanak majd napról napra.

2019. nov. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Helyzetjelentést.virulnak.most lőttem le náluk a lámpát.remélem reggelre is így marad.nem láttam,hogy bajuk lenne.Tojás az még nincs.gyanítom a tetű miatt.ezért próbáltam ezt.holnap megnézem mennyire vakaróznak
2019. nov. 20. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!