Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Foglalkozik valaki kecskékkel?...

Foglalkozik valaki kecskékkel? Miért vágtatok bele a kecsketartásba? Nem bántátok meg? Mire tartjátok, hasznosítjátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok?


Egy ideje nagyon gondolkodom, hogy a meglévő haszonállataink mellé szeretnék kecskét tartani. A hely hatalmas udvar gyümölcsössel abszolút adott. Nagyon érdekel a kecskesajt készítés. Viszont mindenki le akar beszélni róla, mondván a kecske nagyon büdös válogatós rengeteget eszik.



2020. jan. 6. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hello. Igaz hogy büdös (inkább csak a bak). Abbol a szempontból jobb,mint a birka hogy mimdent megeszik,de szo szerint (szúrós gyom,fű,gaz,lehet,hogy megrágja még a gyümölcsfákat is). Viszont barátságosak,többi állattal jól kijön. Nemmellesleg kecsketej is nagyon egészséges!! Ha szeretnél kecskét venni ,akkor számolj azzal hogy legelő kell neki(télen széna),nagy hely,és elég sokat bogyózik. Nálunk a család kedvence volt ()
2020. jan. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Hatalmas telek van a házhoz kb 2000-2400m2

Magát a kecsketejet én nem szeretem csak a sajtot. Viszont úgy gondolom eladni a tejet vagy sajtot készíteni belőle megérné.

Jelenleg csirkét kacsát nyúlakat és húsgalambokat tartunk. A nyúlat galambot szintén eladásra szánom szaporítani és persze saját fogyasztásra.

2020. jan. 6. 17:06
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Mi a tejet fejjük, a gidákat megesszük. 4 anyánk van, bakot nem tartunk, mert annak a szaga megérzik még a tejen is, meg 4 lányhoz nem is kell külön bak. Elhozzuk a bakot hozzájuk üzekedésre. Ikerellősek.

Én nem iszom meg a tejet, meg a sajtot sem eszem meg, mert nekem pocsék az íze meg a szaga is. A húst szeretjük mind, amíg még fiatal. anyósom még a túrós palacsintát is kecsketúróból szereti legjobban, engem a világból ki lehet vele kergetni :)

Illetve, ahogy az előző írta, a kecske megeszi azt a takarmányt, ami nem elég jó minőségű a lovaknak. Fejősök, szóval nálunk kapnak szemest is. Télen széna, hereszéna, kölesszalma, kukoricaszár amit esznek mellette. Elkapják a maradék száraz kenyeret, de nem lehet penészes, és csont szárazra kell nekik kiszárítani, és nem kaphatnak sokat, különben megbetegszenek. Nyalósó kell nekik.

Én nem szeretem amúgy a kecskét, mert mindenhova felmászik, 3 soros villanypásztorból kimászik, s mindent, de mindent megrág, megesz. Gyümölcsösbe be ne engedd, lerágja a kérget, két lábra állva leeszi a falevelet meg a vékony ágakat, amíg csak felér. Vízszintesebb fatörzsre fel is ugrik...

A mieink nem bolondok, lehet őket simogatni, szelídek, de nem is voltak bántva soha. A bak, akit el szoktunk hozni hozzájuk, már bolondabb, de azt nem tutujgatják úgy a gyerekek, mint a mieinket kiskoruktól fogva :)

2020. jan. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hm. Akkor nem lenne jó ötlet ha ennyire lerág mindent mert a telek 3 részre van osztva ugyan de mindhárom részen tele vagyunk gyümölcsössel. 🤔 Rengeteg alma körte szilva birs dió barack ringló fánk van. Mellette málna szőlő és még nem tudom mi. Nyár végén költöztünk ide.
2020. jan. 6. 17:21
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Én is cseretnék ke-e-e-e-ecskét tartani. De a panelban félek, h nem érezné jól magát.
2020. jan. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5! 😂😂
2020. jan. 6. 17:24
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Rokonnál megrágta a trabantot is :)
2020. jan. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az azért komoly 😂
2020. jan. 6. 19:09
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Villanypásztor kell és semmi gond. A felső drót 80 90 centire legyen. Kecsketej 4-500 között megy, kecskesajt 5-6ezer, hülyének is megéri ha vállalja a melót. Alpesi kecskék 2-3 litert adnak majd 270 napig, bele kell vágni.
2020. jan. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!