Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Lányok, ti képesek lennétek a...

Lányok, ti képesek lennétek a házi csirkét levágni, vagy nem tennétek ilyet már semmilyen esetben sem? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Nekem srácként az, hogy az ipari állattartást elitélem, mert abban semmi emberi nincs, hogy bezárva, állathoz méltatlan módon tartják az állatokat és aztán egy futószalag végez velük.


De mivel szeretnék magam is csirkéket tartani, attól már nem félnék, hogy a sajátjaimat levágnám.

Az szerintem egy tiszta és normális dolog, ha az ember ki meri oltani a dobogó szivet.

Régen amerikában a fiatal 7-8 éves srácokat kiküldték egy fegyverrel az ólba, hogy lelőjék a disznót.

Ez volt a férfiak beavatása.


Én úgy gondolom aki erre képes, az tiszteli az állatot eléggé, és szereti is. Én a csirkéket jól tartanám, szép gyepen. A levágás viszont az élet része.

Mikor a kFC-ben álltok sorba, gondoljatok erre.

Azokat a csirkéket nem kellett leölnie embernek, de nem is láttak napfényt soha.


Másrészt ha egy lány vega azt megértem, a vegetáriánus életmód etikailag nagyra becsülhető, számos nagy elme ellentmondott a húsevésnek, például Leonardo da Vinci is, aki ketrecekben vásárolta a piaci madarakat, majd engedte őket szabadjára.


Mit gondoltok?



2020. febr. 17. 09:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
16%
Nem tenném, mert nem tudom úgy megfogni. Nimfapapagájaim vannak, és az egyik önvédelemből egyszer úgy belecsípett a csuklómba, mikor csak vissza akartam terelni a helyére, hogy majdnem eret ért.
2020. febr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%
Soha.
2020. febr. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok vegán, az elveiddel meg egyetértek (az ipari állattartás nem oké, a normális körülményekkel nincs gond, a haszonállat haszonállat...), de nem tudnám megtenni. Falusi nagyszülőknél láttam csirkét, kacsát stb vágni, én mindig inkább bezárkóztam. Tudom, hogy ez az élet rendje, de nekem nem menne. Gyerekként végigbőgtem egy disznóvágást, az is örök élmény maradt, nem jó értelemben.

Én maradok pösti paraszt, a csirke a boltból jön. :D Meg tudnám amúgy csinálni, tanították, hogy kell, de nem akarom.

2020. febr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem kell ennyit agyalni ezen.

Ha éhes leszel,simán levágod,megfőzöd/-sütöd,megeszed.

Én nagyon szeretem az állatokat, gyerekként a kutyán,macskán kívül volt,teknősöm és amit csak el lehet képzelni kisállat. A mai napig imádom az állatokat.

Vidékre költözés után, fel sem merült bennem,hogy ne vágjam le a baromfit.Szabad tartásút,ha már egyszer megvettem neki a plusz eledelt,mert a fűvel nem fog jól lakni,és ezt te is tudod.

Szóval szerintem felesleges ez a sok elmélkedés.

Vagy le tudod vágni és eszel valamilyen szinten egy egészséges állatot,aminek az íze is más, vagy megveszed a boltban az agyon antibiotikumozott felfújt húsú baromfi kinézetű izét.

De azt hiszem a sok körítés mellett,már meg is írtad a választ.

Másokkal meg ne foglalkozz.

2020. febr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
83%
Ha muszáj lenne, akkor biztosan meg tudnám tenni. De nem vágyom rá. Nagyszüleimnek voltak csirkéi, amikor még kisgyerek voltam. Láttam, ahogy levágják. Én sem tartom olyan borzasztónak, mint a nagyipari állattartást. De azért különösebben nem is vágyom rá, hogy csirkét vágjak. De ha falun élnék, és lennének csirkéink, akkor biztosan megtanulnám, hogy hogyan kell.
2020. febr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
59%
Megpróbálom röviden, tömören, de érthetően. Szerintem nagyon túlgondolod a témát. El kell vonatkoztatni a háziállattól és haszonállattól. Nekem is vannak nimfáim, mégis képes vagyok levágni csirkét vagy pulykát. Attól, hogy levágom őket, az nem azt jelenti, hogy rosszul is bánok velük. Szabad tartásban vannak, megkapnak mindent. Nézz meg pár vad videót, hogy az oroszlánok, farkasok, ragadozó madarak miképp végeznek az áldozatukkal. Az ember humánusabban képes ezt megtenni. Van aki fejszét/baltát használ, én kést. Egy vágás és kész, nem szenvedtetem. Ettől még szeretem és tisztelem az állatokat. A vadász is tiszteli az elejtett vadat. Nagyon egyszerű, akinek nem megy, ne erőltesse, vegye meg boltban és ne gondolja túl, vagy vegyen jó helyről származó csirkét. Ha képes vagy rá, akkor meg próbáld meg.
2020. febr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
24%
"Nekem is vannak nimfáim, mégis képes vagyok levágni csirkét vagy pulykát." - Akkor nem olvastad el figyelmesen az első választ, amit írtam. Nem érzem azt, hogy meg tudnék úgy fogni egy baromfit, hogy ne csípjen belém, nekem van egy ilyen parám, a nimfákhoz vettem "lepkehálót", hogy elkerüljem az ilyen csípéseket, mert puszta kézzel nem megy. Kicsi a kezem, nem tudok úgy ráfogni.
2020. febr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a nimfa papagájok nem tudom, miért kerültek előtérbe, nem látom a válaszok között a reakciót rá.

Természetesne érthető, minden véleményre zöld kezet küldök.

2020. febr. 17. 11:12
 9/26 A kérdező kommentje:
Jah már látom, bocsi XD
2020. febr. 17. 11:13
 10/26 anonim ***** válasza:
15%
Azért került képbe, mert a nimfa kisebb, ha azt sem tudom sérülésmentesen megfogni, a baromfi sem fog menni.
2020. febr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!