Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan lehet a libát keltetésr...

Hogyan lehet a libát keltetésre bírni?

Figyelt kérdés
Minden második napon tojik egy tojást. Mivel hideg van kint, elvettem a tojást a fészkéből (nem ült rajta) és bent tárolom. Már összejött 8 db. Az a tervem, hogy pár nap múlva a legrégebbi tojásokat, 3-4 db-ot beteszek a fészkébe, hátha ingert kap és ráül. Mivel nem tudom, hogy ráül e, ezért a régebbieket áldoznám be. Ha ráül, semmi gond alávarázsolom a többit is és hurrá ... innentől jó leírások vannak a neten. De ha nem ... rá tudom valahogy venni vagy marad a keltetőgép?

2020. febr. 17. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van egyáltalán hím?

Ha nem "szemesek" a tojások akkor hiába akarod keltetni.

Egyébként is vegyél keltetőgépet ilyesmire, mert biztosabb megoldás.

2020. febr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Ha meg akarod ültetni ne szedd be a tojást. Ha eleget tojik, akkor be fog indulni az ösztöne, ha van benne, ha nincs, akkor sohasem fog.
2020. febr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]

"A lúd az intenzíven kotló baromfik közé tartozik. 10-12 db tojás lerakása után, amikor sokáig ül a fészkén vagy a tollát tépi, nagy a valószínűsége annak, hogy kotlani fog. 1 gúnárra 5-6 tojót számíthatunk, tenyésztésre a 2-4 éves gúnárok a legjobbak. (Az emdeni lúd nem kotlik.) A liba párzása víz nélkül is eredményes lehet, de vizes kifutóval sokkal intenzívebb a párzási inger, a tojások pedig termékenyebbek lesznek."

2020. febr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1/3-nak: igen van hím, abajgatja is rendesen. Keltetőgépem is van, de a ki szeretném próbálni a hagyományos módot ... kihívás.

2/3-nak: még nem akarom kint hagyni a tojásokat, mert túl hideg van. Ahogy írtam is párat beáldozok nemsokára ha nem kapok jobb megoldást.

3/3-nak: köszönöm ezt olvastam én is, igazából valami gyakorlati trükköt várok.

Köszi a válaszokat!

2020. febr. 17. 17:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Nincs trükk.


Zárójelesen megjegyezném, hogy a régi világ lifehack-je volt főleg tyúkoknál, hogy megtépték a hasán a tollat, meg kosárral lefedve erőltették az elkotlásra. Fogalmam sincs, hogy ez mennyire vált be, de szerintem a mai világban erre egyáltalán nincs szükség, akkor már érdemes beruházni egy olcsóbb keltetőgépre.


Én még várnék a libussal, tojja ki magát, még korai egy picit elülni neki.

2020. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tyúkoknál, ha kiszedtük a tojásokat, pingpong labdákat tettünk a fészekbe, és ha elkotlott, visszatettük a tojásokat. Nem tudom, hogy libáknál is működik-e a dolog.
2020. febr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nejemnek voltak otthon - dekorációs célból - kb. lúdtojás méretű hungarocell tojások. Építettem egy fészket oda ahova amúgy is szokott és beleraktam 4 db-ot. Ma várható egy újabb igazi tojás, remélem 5 tojásra megjön az ihlete :-)

Köszi az ötletet és a válaszokat.

2020. febr. 18. 11:37
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát nem jött meg az ihlete. Nem érdekelte túlságosan a hungarocell tojás. De a csirkék legalább szerették ... szétcsipkedni.


Úgy döntöttem beteszem az összegyűjtött tojásokat a keltetőbe. Mivel a gyöngytyúk kelési ideje is hasonló (liba 30, gyöngyös 28), így betettem mellé pár gyöngyöst is. Gondoltam legalább megtudom jó e a kakas (mivel nem igazán tudom megkülönböztetni őket).


Eltelt 1 hét, így már meg tudtam lámpázni a tojásokat.

Liba tapasztalat: egyik 2 hétnél idősebb tojás sem indult meg, a többi viszont szépen beeresedett - gúnárom renben.

Gyöngyös tapasztalat: nem mindegyik gyöngyös tojás ami kicsi, találtam sárgája nélküli kis tyúktojásokat, a többi szépen beeresedett, látszik a kis embrió - gyöngyös kakas is ok!

2020. márc. 15. 09:26
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok sikert hozzájuk!


Viszont arra figyelj, hogy a libatojásokat kelés előtti napon le kell spriccelni vízzel (vízi madár, plusz megpuhol tőle eg icipicit a tojáshéj), a gyöngyösök meg amint kikelt az összes és felszáradtak, menjenek infra alá.

2020. márc. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!