Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A disznókat szándékosan...

A disznókat szándékosan keresztezik néha vaddisznóval, vagy véletlen "baleset" eredményei?

Figyelt kérdés
2020. márc. 11. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Is.
2020. márc. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szándékosan hogy? Valaki tart házi-vaddisznókat, vagy kihajtják az erdőbe, vagy hogy?


Gondolom hülye kérdés, sajnos városi gyerek vagyok, nekem a vaddisznó a "veszélyes vadállat, kerüld el" kategória, nem tudom hogy hogy lehetséges a "felhasználása"

2020. márc. 11. 15:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok fogságban élő vaddisznó van. Én például Budapest határán lakom, de itt az állatmentőknél is van vaddisznó. Voltam egy ilyen tenyészetben is egyszer, nem igazán emlékszem, mert kisgyerek voltam, de az rémlik, hogy azért tartják ott a disznókat és tenyésztik őket, hogy onnan legyenek kiengedve vadászatkor, így nem sérül a vadállomány. Tehát sok helyen hozzá lehet jutni fogságban tartott vaddisznókhoz. Az éttermek is beszerzik.
2020. márc. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hol találkoztál keresztezett példánnyal?
2020. márc. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Élőben nem volt hozzá szerencsém, de hallottam pár ilyen malackáról innen-onnan :)
2020. márc. 11. 18:17
 6/9 Hardy Weinberg ***** válasza:
100%

Régebben, amikor még az erdőre hordták makkoltatni a disznókat előfordulhattak balesetek. Manapság már eléggé jól el vannak kerítve a jószágok, bár "Az élet utat tör magának."


Viszont ha esetleg együtt tartanak vaddisznókat házi sertéssel, akkor szaporodhatnak egymással, nem túl nagy ördöngösség.

2020. márc. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze, nekem eleve a "jé, ezt lehet tartani" rész újdonság :)
2020. márc. 12. 09:42
 8/9 Nagy Gusztáv válasza:
100%
Nagyszüleim tanyán laktak, és nem örültek neki. Sehova se híztak a keverék egyedek.
2020. márc. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%

Ólban tenyésztik a disznót-fácánt-kacsát-nyulat.

Aztán kihajtják szerencsétleneket a mezőre, azt se tudják hová kerülnek, a hülyék meg lelövöldözik az összes visszatereltet és büszkélkednek a "vad"hús milyen egészséges...

2020. júl. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!