Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tapasztalt nyúltartókat...

Tapasztalt nyúltartókat kérdeznék. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Az egyik nyúlunk 13 db kisnyuszit ellett. Ez volt a második ellése. Az elsőnél rendben felnevelt 6 db kisnyuszit a 8ból. Most csak 4 db maradt meg.

17 naposak a kisnyuszik. Eddig nem nagyon zargattuk nehogy ne fogadja el őket.

Tegnap vettük észre, hogy az egyik nagyon le van maradva. A többi 2x akkora mint ez. Mindegyiknek 1 szeme be volt ragadva, amit moat kamillával mosok.

Az anya nem akarja elfogadni ezt a kicsit, szerintem megtaposhatta, mert a hátsó lábai gyengék, a csípője is kicsit fura.

Tegnap behoztuk mert nem akarja etetni az anyja.

Felhívtam a környező állatpatikát de nincs tápszerük. Bolti tejet nem merek adni neki, így most kecske tejjel etetem pipettával.

Nincs szívem szelektálni.

Megfelel neki a kecsketej? Megerődősik tőle?



2020. márc. 13. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi próbáltuk tehén- és kecsketejjel és kismacska tápszerrel is, de nem maradt meg. Szerintem ha meg is marad, nem lesz belőle normális tenyészállat soha, csak kínlódni fog.

Levágni meg... én nem tudnék megenni egy kézzel felnevelt állatot, az már nekem nem haszonállat, hanem inkább házi kedvenc.

Illetve, ha az anya egészségileg rendben van, de ilyen rosszul nevel, és kiselejtezném és másikat állítanék be helyette.

2020. márc. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen mi is úgy gondoljuk, hogy ne tartjuk meg ezek után az anyát. Nem tudjuk miért ilyen rossz most ez az állomány,vagy mi történt hisz elaőre minden rendben ment. Nagyon szépen gondozta a kicsiket. Szerintem kevés a teje most.


Ha most meg is marad a kicsi, meg is erősősik tenyészállat biztosan nem lesz/lehet belőle. Levágni se lenne nekem sem szívem. De hely van, sok. Elfér.

2020. márc. 13. 10:05
 3/8 anonim ***** válasza:

"Az anya nem akarja elfogadni ezt a kicsit, szerintem megtaposhatta, mert a hátsó lábai gyengék, a csípője is kicsit fura."

Sokféle állatom volt. Kb 20 évig nyulaim is. Minden állatot szeretek, de az ilyet egy határozott mozdulattal földhöz vágtam. Neki csak szenvedés lenne az egész élete.

Felneveltünk pár naposakat is, ha anya elhullott. Pontosan nem tudom, de kecsketej ha jól emlékszem 1 rész és két rész kamilla volt és olyan felszívós szemcsepegtetővel.

2020. márc. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Teszek fel képet, megmutatom

Nekem a hátsó lába lapos. Ugrik, vakarja a fülét vele, sokszor elnyúztózik a hátsó lábaival,de nekem olyan minhta nem lenne erő benne.

2020. márc. 13. 10:24
 5/8 A kérdező kommentje:
És a kia bundája is tiszta csapzott,durva. Nem olyan puha mint a többié.
2020. márc. 13. 10:26
 6/8 fővadász ***** válasza:

Szervusz!

Az az igazság, hogy így látatlanban nagyon nehéz biztosat mondani az anyáról.

Nekem annó több mint 300 nyulam volt, 20-25 anya 3 bak és ugye a kicsik...

2 fialásból nehéz megmondani, hogy jó lesz e az anya vagy sem... Sajnos ekkora mennyiségnél már ajánlom, hogy hogy a 14 piciből legalább hatot azonnal vegyél el a fészekből, így az anyának is könnyebb. Általában az elhullott picikét az anya kidobálja, vagy megeszi, de nem minden esetben. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de azt az egyet meg...

A nyúl bár elég szapora, viszont ne használd ki teljesen. Inkább tarts több anyát, és kisérd figyelemmel mindet, minthogy legyen egy kettő akit teljesen degradálsz. Lassan jön a jó idő, készülj fel a szúnyogok ellen is.

Visszatérve a fialtatásra. Mint mondtam, inkább legyen kettővel kevesebb de értékes nyúlfi, mint hárommal több selejt :)

Ha ezt szem előtt tartod, jobb lesz a tenyész állományok.

Üdv Zsolti

2020. márc. 20. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én ugyan még sose csináltam, de érdemes úgy csinálni, hogy nagyából egyszerre elljen több anya is, és akkor ha az egyik több kisnyuszija van, a másiknak meg mondjuk kevesebb, akkor tudod dajkaságba adni, és a másik anya felneveli, pontosan nem tudom hogy működik, de hallottam már ilyenről.

Egyébként ha te eteted őket, ismeri a szagodat, tiszta, meleg kézzel nyugodtan ellenőrizheted a fészket, mert ha egy elpusztul, és az anya valami miatt nem veszi ki a fészekből, az könnyen okozhatja a többi kisnyuszi halálát is. Én mindig ellenőrzöm a fészket, sose okozott még problémát.

2020. ápr. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A kisnyúl azóta köszöni szépen jól van, nyúlformája van, tehát rendbe jött a hátsólába a medence is. Szépen eszik mindent. Egyedül annyi van, hogy lényegesebben kisebb a többinél.
2020. ápr. 17. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!