Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen kábító eszközök vannak...

Milyen kábító eszközök vannak baromfiállatok, egyéb házi szárnyasok (pl. : fürj, galamb) vagy pl. nyúl humánus elkábítására vágás előtt?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi volnék, hogy mangáncélú felhasználásra milyen eszközöket lehet kapni a piacon, amivel az adott állat szenvedéseit lehetőség van a lehető legminimálisabbra csökkenteni?


Jelenleg nem tartok se baromfit, se fürjet, galambot vagy nyulat. Viszont lehet hogy a jövőben egyszer sor kerül rá.

Ugyanakkor én állatbarát is vagyok és gyűlölöm az állatkínzást. A húst viszont szeretem és az én "ars poeticám": "Aki a húst szereti, az legyen képes állatot is ölni érte".


Én nem szentimentalista vagyok, hanem csak nem szeretném hogy az adott állat feleslegesen szenvedjen - ez vonatkozik mind a tartásra, mind a leölésre. Ezért kutatok olyan eszközök és módszerek után, amelyek a vágóállatok életét minél jobban "kiegyensúlyozottabbá" és "feszültségektől mentesebbé", vm. a a leölést a lehető legfájdalom- és stresszmentesebbé (azaz humánusabbá) tudják tenni. (Szintén a "hitvallásom": "Az ember csak akkor érezheti magát embernek, ha nem okoz felesleges szenvedést és fájdalmat más élőlényeknek".)


2020. ápr. 24. 09:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%
Ez nem így működik. Hústermelő állatoknál meg van szabva, hogy milyen szerek után hány napig nem lehet őket levágni.
2020. ápr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

A nyulat tarkón vágod és már vége is van, nem szenved. Elválik a nyakcsigolya a koponyától egy jól irányzott ütéstől. De biztosan van kábító pisztoly is.

Az előzőnek: baromira nem értetted meg a kérdést. Nem gyógyszerezni akarja az állatokat vágás előtt, hanem kábítani (elektromos kábítóval vagy hasonlóval).

2020. ápr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Tyúkot már vágtam. Sztem ott az a legkíméletesebb, hogy egy éles késsel, jól irányzott vágással elvágod a torkát. Lehet, hogy kistestű baromfira létezik vmi kábító cucc (puska, szer), azt nem tudom. Azt tudom, hogy már tilos házi körülmenyek között is disznót vágni, most mar a disznót is lövik.
2020. ápr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 dellfil ***** válasza:
85%

Vannak mindenfajta haszonállat vágásakor használatos fájdalom csökkent/kiküszöbölő eljárások.

De pontosabban itt:


[link]


dellfil

2020. ápr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
6%
na ez a gyalázat. sok kóborkutyát nem lehet levágni, de a hszonállatot meg igen..
2020. ápr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

# 4


Igen, már olvastam ezt a tanulmányt, viszont engem azok az elektromos sokkolók, ill. kábítóeszközök érdekelnek, amelyek kifejezetten magáncélú (és nem ipari) felhasználásra lettek kifejlesztve.


Én vagyok szadista és nem fogok egy kalapáccsal nekiállni szétverni az adott állat fejét és - ugyan már csináltam ilyet gyerekkoromban nagymamáméknál - én az élő állat torokelvágását sem nagyon kultiválom. Inkább lelkiismereti okok miatt, de mindenképp szeretném az adott állatot agyilag teljesen kiütni elektromos árammal, hogy ne érezzen semmit, viszont ehhez tudnom kéne, hogy milyen ehhez szükséges eszközök állnak rendelkezésre a piacon a magánember számára?

2020. ápr. 24. 11:23
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen. A baromfinál eltudod érni, hogy elájuljon, mielőtt elvágod a nyakát, de ezt a technikát egy olyan embertől kell megtanulni, aki tudja, hogy hol kell megnyomni a fejét. Ennél nincs kíméletesebb módszer, ha szárnyast szeretnél ölni. Még annyit tennék hozzá, hogy ne azt nézd, hogy megölöd, hanem azt, hogy amíg élt, állathoz méltó élete volt, nem egy retkes telephelyén kínlódott vagy egy ketrecben, mint a bolti hús.
2020. ápr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Elektromos kábító.hozzáér az állathoz és 1mp alatt elpusztul fájdalom mentesen
2020. ápr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Nálunk a tyúkot/kakast csak simán elkapjuk és elvágjuk a nyakát, aztán fogni kell, hogy a vergődésnél ne törje össze magát, mert a hús véraláfutásos lesz. Disznóvágásnál meg a böllér a disznó tarkójába nyomja azt a hegyes kétágú fémvillát amibe áram van, a disznó megmerevedik, eldől és után elvágják a torkát.
2020. júl. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

# 9

Viszont a disznóvágás már egy más kategória. Én egyrészről - ha eljutok odáig - nem szándékozom disznót tartani, legfeljebb csak kisebb vágóállatokat (amik a kérdésben is szerepeltek). Ugyanakkor az nem jelenti azt, hogy nem akarnék részt venni egy szabályos disznóvágáson úgy, hogy mondjuk én vágjam el az adott állat torkát, miután elkábították.


Ezt nem azért mondom, mert szadista lennék. Én csak úgy vélem hogy tartozom a saját lelkiismeretemben azzal, ha már annyira szeretem a sertéshúst, akkor tapasztaljam is meg ezt a dolgot. Azaz kioltani az adott állat életét, aminek a húsára vágyom - ugyanez a helyzet a birkával vagy a kecskével is - a szarvasmarha ellenben már jóval keményebb dió volna számomra, amire amúgy nagyon föl kéne készüljek lelkileg, ha egyszer az életben ilyen helyzetbe kerülnék.


De amúgy ha már itt tartunk, jelenleg három olyan állat is van, aminél azért fölléphet nálam némi morális aggály, de amúgy nem is nagyon szívesen fogyasztom az adott állatok húsát - pontosan emiatt. Az egyik a szarvasmarha borja, a másik a sertés süldője, a harmadik a ló (mindegy milyen korban, ugyanis a kedvenc állatom a kutya után).


(Lehet hogy sokan hülyének néznek, amiért ilyen nézeteket vallok, de engem nem érdekel mások véleménye a legkevésbé sem.)

2020. júl. 25. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!