Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen darálóképet vegyek...

Milyen darálóképet vegyek kukorica és búza dara előállítására (takarmányozás céljából)?

Figyelt kérdés

A gazdaboltban kapható durva kukoricadarában egész szem kukoricák is maradnak, ami szerintem nem jó. Mindenképpen olyan gépet szeretnék venni, ami nem hagy benne egész szem kukoricákat.


Ha valamilyen konkrét típussal kapcsolatban van valakinek tapasztalata, azt is szívesen venném.


2020. máj. 22. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Háztájira nem fogsz tudni venni olcsó, jó ár/érték arányút, ami nem hagy egész szemet.

Ha ennyire zavar, akkor rostáld át a darát!

2020. máj. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért ne tudna olyat venni?


Legtöbb darálóhoz jár több méretű rosta. Azt kell kisebbre cserélni, s akkor apróra darál.


Nekünk ilyen van 40 éve: [link]

Használtan is lehet venni.


Amúgy miknek akarsz darálni vele?

2020. máj. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek a válaszokat!


2-es:


Ezzel a klasszikus FV-III-S típussal én is szemeztem, a nagymamámnak is ilyen volt, persze nem a rikító zöld változat, de nem tudom, hogy hova lett, kinek adhatta oda. Csirkéknek szeretnék darálni vele. Úgy látom, hogy a nagy szemeket inkább ott hagyják, és a törötteket csipegetik fel, bár ha nagyon nincs más, akkor le tudják nyelni egyben is.


1-es:


Az FV-III-S szerinted nem jó ár/érték arányú masina? Esetleg ez már nem az a minőség, mint régen, amit egyszer megvettél, és soha el nem romlott, hacsak nem kavicsot daráltál vele?

2020. máj. 25. 19:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Én tavaly már a 2 hetes csibéknek is daráltam vele 5-ös rostán ( azért, mert a 6 mm-es nincs meg), s ez is eléggé apróra töri. A nagyobb darabokat eszik ki először, ami akkora, mint maximum egy bors, de inkább kisebb.


Bosszant is ez, mert a darát por állagú koncentrátummal keverem, s a lényeget eszik meg a legvégén.


Tehát hidd el, meg fogják enni, bármilyet is darálsz nekik.

2020. máj. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!