Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért van az, hogy a házikedve...

Miért van az, hogy a házikedvencnek tartott nyúlak mindent megesznek, ami előttük van?

Figyelt kérdés

Olvastam itt már pár olyan kérdést, hogy a kisnyúl zöld füvet evett, s hogy lehet-e baja. A válaszoknál meg többen is írták, hogy akkorának még nem szabad adni.

Ez meg azért fura nekem, mert mi a húsáért tartunk nyulat, de a kicsikék nem eszik meg a zöldet a nagyok elől (vagy legalább is nem olyan mértékben, hogy bajuk legyen), pedig ott van előttük.



#fű #alma #nyúl #széna #Takarmányrépa
2020. máj. 25. 17:24
 1/3 anonim válasza:
53%
nekem egy öreg nyulam van, már hét éves. mi kb mindig tápot meg szénát adtunk, adunk neki. próbálkoztunk salátát, répát meg mindenféle zöldséget adni neki ami nyúl ehet,de max kicsit beleharapott aztán inkább játszott vele. szóval szerintem ez attól függ hogy milyen tartáshoz van szokva a nyúl. amúgy már nem emlékszem rá, mert már nem is próbálkozunk azzal hogy zöldséget adjunk neki, viszont tudom hogy egyszer raktunk neki valamit be amit elméletileg nem ehetnek a nyulak viszont ő rá se nézett. szóval szerintem alapjáraton azt eszik meg ami okés nekik
2020. máj. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
A dísz/kiskedvenc nyúl, macska, kutya, elefánt,...tartók túltolják mindig.
2020. máj. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A törpenyulak sokkalta kényesebbek, mint a haszonfajták.

Én is húsnyulazom, de ennek a zöld-mizériának csak annyi a titka, hogy fonnyasztott legyen (nyáron fél nap alatt megfonnyad pl. a lucerna), hogy kicsi kortól folyamatosan hozzá kell őket szoktatni.

Nekem például egyből ették, de soha nem volt felfújódás vagy elhullás.


Illetve minden nyúl mást szeret, nálam az egyik imádja a zöldségeket, a másik pedig az árpát, mást nem is enne legszívesebben.

2020. máj. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!