Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A kecskét, juhot mért nem...

A kecskét, juhot mért nem tartják otthon házi kedvencként, mint a kutyát és a macskát?

Figyelt kérdés

2020. jún. 5. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Mert nem nevelhető szobatisztává.


De egyébként van pár ember aki beengedi őket ugyan úgy a lakásba.

2020. jún. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Néhányan tartanak kecskét, sőt vannak direkt kedvtelésből tartható minikecskék. De nem lesznek szobatiszták, úgyhogy lakásban tartani nem egyszerű.
2020. jún. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
10%
mert nem elég inteligensek
2020. jún. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tartják, legalábbis a kecske egyre gyakoribb kiskedvenc (vagyis nem haszonállatként tartják a tejéért vagy húsáért, hanem úgy mint egy kutyát, csak társként).


Amúgy 1-es nem is kell szobatisztává nevelni, és bennt sem kell tartani ahhoz egy állatot, hogy házikedvenc legyen...

A kutyát sem tartja bent sok ember, mégis házikedvenc.

2020. jún. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%
Mert a kecske és a juh haszonállatok.
2020. jún. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kecskét csak párba jó tartani, mert ha egyedül van akkor nagyon sokat pofázik, szociális jószág, kell neki a társ. Nekem először csak egy volt, egész nap be nem állt a pofája, már volt hogy elkezdtem hozzá beszélni, hátha elkussol, de le se szart. Elmentem a helyi rezervátumba (cig@nysor), hogy hozzak még egy kecskét, mivel hó vége volt adtak is 5000-ért egyet. Haza vittem, be tettem a kertbe Elek mellé, és láss csodát szinte azonnal össze spanoltak. Azóta kussba van Elek. Egyébként nagyon kártékonyak, a Trabanton a faroslemezt is megették félig, mire észrevettem.
2020. jún. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
31%
Remek ötlet, aztán ezekkel is az lesz, mint a nyulakkal.
2020. jún. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!