Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nyúl tenyésztésből mennyire...

Nyúl tenyésztésből mennyire lehet megélni?

Figyelt kérdés
Pl egy 10-20anyás tenyészetből mennyire lehet megélni, esetleg van itt nyúl tenyésztő? Mennyire lehet eladni manapság stb?

2020. jún. 18. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet megélni belőle, inkább hobbi még ha húsnyulakkal foglalkozol akkor is.

Itt Magyarországon nincs akkora kereslet nyúl húsra.

2020. jún. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Háztáji nyúltartást IS kinyírták.


Akkor jövedelmezőbb ez, ha konyhakészen el tudod őket adni, s persze feketén.

2020. jún. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ma sajnos nem olyan jövedelmező. Ez inkább a 90' években ment. Mi tartunk nyúlakat, elsődlegesen saját fogyasztásra. Szoktunk eladni havonta 4-6 db konyhakészen, nagy ritkán élve tovább tenyésztésre.
2020. jún. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%

Nem lehet megélni és alapból az előkészületek minimum 30000 ft mert ha jobban belegondolsz nem lehet pl 2 nősténnyel és egy bakkal kezdeni, és akkor a ketrecek, a hozzávalók a helyük a fűtés a szúnyogháló stb... de hírtelen felindulásból TILOS! Én Mini kosorrú nyuszikat. Tényésztek, Szalántán (pécsnél) és ott is külön fűzött házban vannak mert estére nem lehet mit csinálni sok nyúllal mert annyira hangosak tudnak lenni, és hidd el hogy mikor a 8 adik kis írtó cuki nyuszim halt meg akkor már az ember belegondolni hogy ne fejezzem e be, mert RENGETEG oka lehet hogy egy cuki kisnyuszi meghaljon! És ahoz NAGYON erős idegzetű kell, ezeket a nyuszi halálosan nem lehet megszokni mert egyszerűen elveszíteni egy cuki, szép , kedves nyuszit szörnyű! És akkor még ott van a RENGETEG törődés mert pl én heti 2 takarítók minden nyuszi ketrecemet és hónaponta a kell kisikálni minden ketrecet vegyszerrel... és miden hónapban le kell őket ápolni (fésülés, körömvágás ha kell, le kell a csepegtetni őket külső belső élősködők elleni cuccal, és meg kell nézni Mindenhol hogy nincs e baj...) és még sorolhatnàm! Tahát RENGETEG felelősségel jár!!! Nem lehet csak úgy utánanézni és akkor oppá én szeretnék iylet! Én tenyészővel beszélgettem elötte.

Ezzel nem azt akarom mondani hogy nem jó, csak hogy nagyon nehéz és sok felelőséggel jár, és hogy pl Budapesten már kb senki nem venne tőled nyuszit mert ott minimum 8 tenyészet van már...

2020. júl. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!


A kérdező húsnyulakról beszélt.

2020. júl. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!