Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Egy tehén tényleg megehet egy...

Egy tehén tényleg megehet egy macskát?

Figyelt kérdés

Tegnap láttam itt egy választ, amiben azt állította valaki, hogy a tehenük megette a macskájukat...

Először azt hittem, hogy troll válasz, illetve még most sem vagyok benne biztos, hogy az volt e vagy sem, de akkor csodálkozva néztem, hogy ez a válasz pozitív értékelést kapott.


Majd beírtam a youtubera, hogy "cow eat meat" és nagy meglepetésemre kiadott videókat, ahol tehenek húst, valamint halat esznek.


Ezt amúgy miért nem tanítják az iskolában, hogy megeszik akár a húst is a szarvasmarhák?


Ugyan olyat nem találtam, ahol macskát esznek, de mostmár ezt is el tudnám képzelni.


Kell félteni az élő macskát a tehenektől?


Előfordúlhat, hogy levadásszák? Vagy az élőt nem bántják?


2020. júl. 6. 13:28
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
62%
Biztosan kamuzott. Tehén nem eszik macskát.
2020. júl. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
86%

Hmm... Nem gondoltam, hogy találok ma valami érdekeset GYK-n. :D


Biológus vagyok, ennek ellenére nem hallottam eddig ilyenről, pedig kicsit utánaolvasva úgy tűnik, hogy ez egy tényleg létező jelenség. Még csak a nyúl üregének bejáratánál tartok, de az már biztos, hogy elhullott állatok csontját a patások simán megeszik, és nem csak akkor, ha éheznek:


[link]


Ezzel együtt is, nem hiszem, hogy féltened kéne a macskát a tehéntől, nem tűnik általánosnak, hogy vadásszanak. :D

2020. júl. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
15%
Jó, majd holnapután kiskedden elhisszük neked. :D
2020. júl. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim válasza:
50%
Tényleg nem fogod fel vagy csak szimplán troll vagy? Tanultál biológiát? Amúgy meg olyan vidéken élek, ahol régen nagyon sok szarvasmarha volt és nem eszik húst, mivel kérődző állat. Én nem írtam le részletesen, hogy mit jelent a kérődzés, de valaki már megtette. Gondoltam van annyi sütni valód, hogy tudod mit jelent.
2020. júl. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

#24. Te nem látod, hogy azóta már egy biológus is válaszolt, aki mellesleg, be is linkelt ide egy angol nyelvű, tudományos tanulmányt a témáról?

Az legalábbis annyit alátámaszt, hogya csontokat a hatások megeszik, S nem csak akkor ha éheznek...


Illetve több videó is be lett linkelve, hogy patás állatok húst esznek, akár élő, kisméretű madarakat.

Nos, Ők vagy éheztetve voltak, ahogyan azt itt többen állítják, vagy sem... Ezt nem tudhatjuk biztosra, tényszerűen.


Amúgy meg sehol sem kötöttem az ebet a karóhoz, hogy márpedig igenis a tehén macskát eszik.

Ugyanakkor videók és a tudományos cikk fényében ez sem feltétlenül egy annyira nevetséges felvetés, ennek ellenére elsőre is megértettem, hogy ez nincs így... Azoknak köszönhetően, akik ezt normálisan leírták .


De azt nem tudom, hogy Te mire fel ütsz meg ilyen hangnemet, amikor én normálisan fogalmaztam, illetve Te magad sem vagy kompetensebb a témában mint én, hiszen a már fentebb alátámasztott részleteket is ragadós.

2020. júl. 7. 20:14
 26/33 anonim ***** válasza:

A tehénre nézve a hús fogyasztása veszélyes mert növényevő kérődző, szóval biztos nem ette meg a macskát maximum azt tudom elképzelni hogy megharapta.


Aki meg húst adott a tehenének az később biztos állatorvost hívott.

2021. ápr. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
22-es csontlisztet szoktak kapni állattartó telepen a tehenek. Láttam ilyen takarmány gyártó üzemet középsuliba. De húst etetni egy kérődzővel utána biztos állatorvost hívtak. Ha biológus vagy akkor ismered az emésztőcsatornáját is és a táplálék útját is.
2021. ápr. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
A saját placentájukat eszik meg maximum.
2021. ápr. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Azt még tudni kell hogy a tehénnek elől nincsen felső metszőfogsora csak alul. Ez egyértelműsíti a növényevő voltát.

26,27,28-as vagyok.

2021. ápr. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Ja és általános állattenyésztő a szakmám és igen anatómiától kezdve állategészségügyet is tanultunk, takarmányozásról nem is beszélve. A csont evése igaz csontliszt formájában takarmányba szokták kapni, de a hús nem. Kanibalizmus betegség inkább sertéseknél és baromfiaknál szokott lenni. Istállóba is oktattam már és ott az odatévedt kedvenc kiscicámat a sertések támadták le és nem a tehenek mikor kiszökött az elbarikádozott biztonságos helyről és bement a sertések közé kiváncsiságból.



Ha van is ilyen videó ahol húst etetnek a tehénnel akkor utána a tehénnek bizta lett baja mivel alkalmatlan az emésztőrendszere a húsevésre. Szerintem csak manipulált videó mert a tehén nem eszik húst hacsaknem zöldtakarmánnyal pl siló annak erős erjesztett szaga van el nem nyomják a hús szagát de azt sem hiszem. Csak úgy önmagába a húsra semmilyen evési ingert nem produkál hiába teszi elé maximum nyalogatja vagy megszagolja ennyi. Mivel ösztönös reakció. Ha csak a kezed elé teszed már jön is a nyúlánk nyelve kiváncsiságból. Vagy manipulált videó vagy a húsnak zöldtakarmány illata van.


Mint írtam a placentát eszik meg maximum.

2021. ápr. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!