Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Seb tisztítására, fertőtleníté...

Seb tisztítására, fertőtlenítésre a hidrogén-peroxidot hány %-os töménységben használhatom?

Figyelt kérdés
2020. júl. 15. 15:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Semmilyen mértékben nem használható sebfertőtlenítésre/tisztításra. A hidrogén-peroxid károsítja a már sérült szöveteket a legkisebb töménységben is! Ennek következtében fekélyesé válhat, de minden esetre számottevően csökken a sebgyógyulásának a folyamata!
2020. júl. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Inkább sebbenzint vagy Betadine-t alkalmazz. Nem is értem hogy jutott eszedbe a hidrogén-peroxid...🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
2020. júl. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Betadinet ajánlom én is.Hidrogén peroxidot nem.
2020. júl. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
1-2: vannak ilyen kézfertőtlenítő folyadékok! Gondolom, innen jutott eszébe.
2020. júl. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha éppen nincs kéznél jobb akkor vízzel 2:1 arányban vegyítve (dupla annyi víz) használható apró sebek kitisztítására. Ugyanakkor, maradjunk annyiban hogy a tudomány mai állása szerint semmilyen előnnyel nem jár a sima víz vagy (ha már fizikázunk) akkor sodium chlorid-os oldatokkal szemben (köznapi nevén: só). A legjobb meg erre a célra ahogy leírták a Betadine.
2020. júl. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Használják a hidrogén peroxidot sebtiszitasra, de csak azt, amit gyógyszertarban lehet kapni barna üvegben(azt hiszem 3%os,de nem vagyok benne biztos). Egyébként jó alternatíva ehelyett még a hiperol is vagy a sima betadine.
2020. júl. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
Nem lehet, hogy Hyperolra gondolsz? Nekünk az állatorvos azt ajánlotta, amikor a lovam nekiszaladt egy betonoszlopnak, s a lapockáját csúnyán lehorzsolta. A sebkörnyéket és magát a horzsolást is ezzel kellett lemosni. Szépen gyógyult.
2020. júl. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Betadine
2020. júl. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az biztos,hogy használtak peroxidot régen!

Anno nagyapám nyáron mindig mezítláb járt,egyszer a kerítés csúnyán felhasította a lába fejét,és a bokáját.

A szomszédban lakott egy nővérke,azzal mosta ki. Kicsi voltam,de emlékszem,hogy habzott,ahogy ráöntötte.

Igaz,ez vagy 30 éve volt...

2020. júl. 15. 22:19
 10/14 A kérdező kommentje:

Az egyik hízóm különösen "eszetlen",-valamivel csúnyán felhasította vagy 5~6 centire a hátát.

Kaptam Kubatol spray-t...+ akkor betadine lesz.

Köszi mindenkinek!


...csak ugye van itthon 30%-os peroxidom,(a trófeák fehérítésére használom)-gondoltam keverek gyengét...

2020. júl. 15. 22:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!