Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hány csirkét tartsak? Mekkora...

Hány csirkét tartsak? Mekkora hely kell nekik?

Figyelt kérdés

Szóval egyedül élek (pár állatal) egy házban de nagy udvar van. Néha néha ismerősöméktől kapok tojást amit a tyúkjaik tojnak. Az a tojás nagyobb és finomabb is mint a bolti. Meg a sárgája is sokkal sárgább. Eldöntöttem hogy szeretnék pár tyúkot akik tojják nekem a tojást és sokkal jobb körülmények között lesznek tartva mint azok a tyúkok akiknek a tojásaik a boltba vannak. De nem tudom hogy egy tyúk mennyi tojást toj és hogy nekem hány tyúk kell hogy ne keljen a boltba tojást venni. Azaz minden napi tojás szükségletemet kielégitse. Illetve még az a kérdésem hogy mekkora részt kerítsek el nekik és ennek a résznek mekkora része legyen fedett. Napi 1-2 órára kiengedném őket az egész udvarra hogy ne csak be legyenek zárva.

(A kutyák cicák és egyébb állatok nem bántják a tyúkokat mert úgy lettek nevelve)



2020. júl. 26. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy mennyi tojást eszel, mert én ismerek olyat aki egyszerre 30-at is meg tud enni, de gondolom te nem vagy ilyen.

Egy tyúk fiatalon 1-2 naponta tojik 1 tojást, általában inkább naponta, de lehetnek kihagyások. Egy idősebb tyúk már ritkábban tojik, egy idős tyúk már 2-3 naponta tojik egy tojást.

Te mondjuk egyedül megeszel napi 4-5 tojást, akkor elég mondjuk 5-6 tyúk, ennyinek kb. 10 négyzetméter a minimum, de minél nagyobb annál jobb. Viszont a tyúkot nem tartjuk bezárva, mert ő amíg ébren van kapirgál. Mi úgy tartottunk tyúkot, hogy volt egy nyitott, de csukható óluk, ahova bármikor bemehettek tojni, aludni, és volt egy elkerített udvaruk, ahonnan nem tudtak kiszökni, és ott egész nap tudtak kapirgálni. Ha valami közbejött volna bármikor be tudtuk volna őket csukni, de nem volt ilyen.

Ha más számokkal számoltam volna, mondjuk neked elég kevesebb vagy esetleg több tojás kell, akkor szerintem ezek az adatok alapján tudsz számolni.

2020. júl. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam hogy lenne egy óluk ahova ki be mehetnek egész nap de kapirgálni meg ugye egy elkerített udvarészen tudnának. Illetve ismerősömék csinálták azt hogy minden nap pár órára kiengedik az egész kertben a tyúkokat és akkor elég boldognak tűntek és ezért akarom őket kiengedni. Illetve éjszakára bezárni az ólba mert egy szomszéd néni aki tart tyúkokat mindig panaszkodik hogy valami elviszi a tyúkjait. Egyébként honnan érdemes hoznom tojókat?
2020. júl. 27. 08:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy rendben van, én azt hittem, hogy épületbe akarod bezárni őket.

Én általában vagy ismerősöktől, vagy piacról szoktam haza hozni fiatal tyúkokat, mert amit rendelésre szállítanak tojótyúkként, az már sokszor idősebb, és azért adják el, mert nem tojik eleget. Szerintem érdeklődj ismerősöknél, hátha van nekik, vagy ismernek valakit akinek van, esetleg jércéket ha valahol találsz rendelhetsz, bár azokkal az a baj, hogy sokszor vágótyúkként nevelik, és sok már fiatal korára megnyomorodik a rossz tartási körülmények miatt.

Szóval én azt ajánlom, hogy érdeklődj ismerősöknél, járj ki piacra, vásárokra, akkor legalább látod, hogy mit veszel.

2020. júl. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Egy rokonom úty tartotta őket hogy egy kp. 1x3 m2 zárt ólban vólrak este (néha 40 tyúk), és egy kp. 4x7 m2 méretű udvaron nappal. Ő az udvarra nem engedte ki őket.
2020. júl. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!