Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mennyire éri meg a méhészet?(p...

Mennyire éri meg a méhészet?(pénz érdekel,haszon)

Figyelt kérdés

Van a családban egy idös rokonunk aki méhészettel foglalkozik de már pár évnél tovább nem bírja csinálni valószinűleg. Ezért szeretné valakinek a családban tovább adni, amúgy rengeteg méhe van 150 rakodókaptár. Viszont eddig senkit sem érdekelt. Ha senki nem viszi tovább akkor eladja, viszont érdeklődés esetén betanítana vkit.


Viszont úgy tudom hogy elég nehéz fizikai munka, meg utálom a méheket, mert a csípésük borzalmasan fáj pokoli kínnak éreztem. Plussz falura van kárhoztatva az ember mert városban nem lehet tartani.


Ugyanakkor mégis, ingyen méhek és felszerelés pergető ruhák kaptárak az nem lenne rossz anyagilag.


Szóval érdekelne aki ezzel foglalkozik mennyire kemény munka ez, mennyi pénz van benne.


Én csak annyit hallottam hogy nagyon időjárás függő, vannak jó évek meg rosszak elég kiszámíthatatlan, megélni nem lehet belőle, de 5 napi x 8 órás meló mellé beilleszthető mint jövedelemkiegészítés.



2020. júl. 27. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Ezt csak szívvel-lélekkel lehet csinálni. Vagy sehogy.
2020. júl. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hogy érted azt hogy szívvel-lélekkel?
2020. júl. 27. 16:16
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Úgy érti az első valaszoló hogy csak úgy lehet csinálni hogy mindig is szeretted volna csinálni és tényleg érdekel ez az egész. De téged csak a pénz érdekel így ez veszett fejsze nyele
2020. júl. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%

Itt mindenre ezt mondják.

Egy klinikai pszichopata mégis boldogul szinte bármivel, ha megtanulja...

Amúgy ez HASZONállatok kategória.

2020. júl. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
Milyen szív és lélek kell egy vállalkozáshoz? Mindent a profit hajt, ez a kapitalizmus. Persze nem árt, ha szereti és érdekli. De semmihez sem feltétel, ha van benne pénz. Persze ha utálod a munkád, az nem egy fasza dolog. De pénz lehet benne, attól még.
2020. júl. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
90%
Az nem elég, hogy szeretnéd csinálni. Lesz aki támogat majd? Az én családom méhészkedik, de igazából csak anyám szereti. Mindenki másnak teher, és görcs van a gyomrunkban, ha velük kell foglalkozni. A jövedelem eléggé kiszámíthatatlan. A mi területünkön pl. lefagyott az akác teljesen, és a méhek nem hordtak semmit, ergo semmit nem kerestünk. Ilyenkor történik az, hogy vándorolnotok kell különböző helyekre, ahol van hordani való virág. Ez benzinbe kerül, idegbe, napszámosokat fizetni, ha nincs ember stb. Viszont ha azt mondod, hogy 150 családotok van, az elég jó lehet, mert azzal el tudom képzelni, hogy több a haszon, mint a ráfordítás, hogyha van a méheknek mit hordani. Mert a kevés családos embereknek sajnos nem jön vissza annyi jövedelem, vagy alig, mint amit belefektetnek. Új kaptárakat kell csinálni, festeni őket, gyógyszert venni, cukrot venni, műlépet venni. Nagyon sok munka van vele, ami főleg fizikai és idegörlő. Keretet kaparni,fúrni,fűzni őket,műlépet olvasztani, cukrot bekavarni, méhanyát nevelni, rajokat befogni a 20méteres fáról stb. Arról ne is beszéljünk, hogy nyáron 50fokos melegbe, beöltözve, velük foglalkozni a tűző napon. Csak akkor ajánlom, ha szereted az aprólékos, türelmet igénylő munkát. A csípésekhez hozzászoksz hidd el, már meg sem érzem őket, ahhoz képest, mint amikor 10-12 évesen először kellett besegítenem anyáméknak. Na akkor fájt, mert nem voltam hozzászokva:D Sok sikert bárhogy is döntesz:)
2020. júl. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

"Hogy érted azt hogy szívvel-lélekkel?"


Úgy ahogy heteróként sem fekszel le csak a pénzért férfiakkal, ugyanígy méhészkedni se kezdj csak a pénzért mikor még taszít is.

Látom, hogy az az ember vagy, aki nagyon anyagi síkon mozog és hoz döntéseket, de adok neked egy tanácsot.

Azzal kezdj foglalkozni, amit szeretsz vagy érdekel, ez pedig társuljon egyfajta anyagi racionalitással is, és akkor menni fog a szekér.

Ezt tapasztalítból írom, nem egyszerű így elkezdeni, de soha semmi nem ment igazán, amit kizárólag anyagi nyerészkedésből akartam. Nincsennek anyagilag tuti receptek, ha már jó vagy valamiben és van pár évnyi tapasztalatod, akkor lehet pusztán racionális döntéseket hozni, azon belül amit szeretsz, azzal a tapasztalattal amit megszereztél, ezt nem lehet átugrani.

2020. júl. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%
Most éppen nem éri meg. Nem olvasod a híreket? A legtöbb lapban volt róla szó, hogy idén emelkedik a méz ára, mert kevesebb lett idén a méztermés. Persze ha csak magadnak termelsz kicsiben és nem pénzben méred a rászánt szabadidődet, akkor lehet, hogy megérheti...
2020. júl. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
62%
Szerintem ne csináld. Én is méhészkedek de én imádom őket. Nyáron a hőségben nem kellemes és a szúrásuk sem mert ők nem csípnek hanem szúrnak. Nem motivál a pénz mert akkor is csinálom ha nincs rajta haszon. Megnyugtat a világuk és tisztelem őket. 30 családom van és 12 óra munka mellett méhédzkedek. De nem hagynám abba semmi pénzért
2020. aug. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A szívvel lélekkel azt jelenti, hogy nem éri meg. Minden szezon kétesélyes, kb rajtad múlik a legkevésbé hogy hogy zárod, akármikor jöhet akármilyen gebasz.
2022. ápr. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!