Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Meglehet élni méhészetböl...

Meglehet élni méhészetböl föállásban?

Figyelt kérdés

2020. aug. 6. 18:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Aligha. Anyám említette annak idején, hogy valamelyik nagybátyja a XX.sz. elején család nélkül méhészkedésből élt egyedül valahol ott a Partiumban. Egész életét azzal töltötte, hogy vándoroltatta a méhcsaládokat a Kárpátok hegyoldalain aztán ősszel kipergette a mézet.
2020. aug. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
Nem.
2020. aug. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Sok mindenből meg lehet élni, kérdés milyen gőzzel élsz.
2020. aug. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Tehát ez inkább ilyen kiegészítésnek jó egy 40 órás meló mellé ahol marad sok szabadidőm?
2020. aug. 6. 19:01
 5/19 anonim ***** válasza:
69%
Manapság már nem. Pusztulnak a méhecskék, lefagynak a virágok :(
2020. aug. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Ha sok családod van, és nem sajnálsz megszakadni a munkában, akkor meglehet.
2020. aug. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
178 családja van apámnak, de nem nagyon tartom kapcsolatot vele utóbbi időben(hetente 1 szer beszélünk látjuk egymást), de valamelyik nap felhivott hogy nem e mennék hozzá méhészkedni és miután már nem bír átadja a családokat. Van felszerelése teljes, maga csinálja kaptárokat is megminden hozzávalót. De nem mondta meg hogy mennyire lehet megélni ebből. Munkám mellett meg nem tudom hogy mennyire tudnék ezzel foglalkozni ha nagyon sok időbe kerül és alig hoz vmit
2020. aug. 6. 19:24
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Nekem van méhész ismerősöm és ő jól megél belőle, őstermelő, télen síelni is szoktak menni a családjával, télen viszonylag keveset kell törődni a méhekkel Tavasszal és nyáron viszont rengeteg munka van velük, költözni kell oda, ahol éppen virágzik az aktuális növény, kipörgetni a mézet stb Szerintem ezt 40 órás munka mellett nem lehet csinálni, ismerős mindig is főállásban foglalkozott méhészettel, most már elég idős, az egyik felnőtt fiával méhészkednek
2020. aug. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%

Egyrészt tudni kell, hogy mikor hova viheted a méheket gyűjteni, nem csak azt kell tudnod, hogy mikor milyen virágból tudnak a méhek gyűjteni, hanem azt is, hogy mikor, hol engedik azt meg neked, hogy a tanya végében, vagy az erdő szélén, akárhol lepakolhatsz akárhány kaptárt, hogy dolgozzanak a méhek. Mert ugye azok a területek valakinek a tulajdonát képezik, a méheket oda kell szállítani, majd ha elvirágoztak a fák, növények, értük menni, kocsira pakolni.


Télen etetni kell őket, cukorszirupot főzni, és hetente, akárhány naponta minden egyes kaptárba berakni...


Főállás mellett mindez nem megy, ha pedig ez lenne a főállásod, nem biztos, hogy megélnél belőle.

Nézz szét, milyen ára van most a méznek, 1-1 kisebb üveggel is kész vagyon, az emberek nagyobb része ma nem engedheti meg magának... és így neked elég bizonytalan bevétel lenne.

Ahogy mondják: főállású munka mellett, de hogy a papától átvedd a közel 200 kaptár méhet, adja csak el, akinek akarja, én nem mennék bele!!!

2020. aug. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem is értem a kérdést.


Miért nem édesapádat kérdezed meg erről?

2020. aug. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!