Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A disznóvágás miért engedélyez...

A disznóvágás miért engedélyezett?

Figyelt kérdés
Itt a 2020-as évek Európájának közepén, hogy lehet engedélyezni azt, hogy (sokszor teljesen részegen) emberek elkezdjék szurkálni a disznót? Itt nem arra gondolok ha humánusan levágják hanem például beleállítják a nyakába a kést meg rugdossák de rosszul szúrják meg az meg még rohangál tovább spriccelő nyakkal meg hasonlók.
2020. aug. 13. 23:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Már csak szögbelővel és elektromos kábítással legális. Vagy valami ezekből. Nem tudom, mert nem voltam még disznóvágáson. Bár tudom, nem tartja be sok ember ezzel kapcsolatos az előírásokat sem.
2020. aug. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Tudtommal a haszonállatok levágása nyugaton sem tilos. Ezt utoljára a kommunizmusban tiltották, de ott sem azért, hogy az állat ne szenvedjen annyit, hanem hogy a tulajdonos beszolgáltassa a húst. Akkor is voltak úgynevezett fekete vágások, most is lennének.


Az megvan amúgy, hogy a 2020-as évek Európájának a közepén itt sokka durvább dolgokat is megtesznek az ország vezetői, tehát nem értem a felháborodásod ezen részét.


Ja és pár vegántól meg fogod mindjárt kapni, hogy olyan nincs, hogy humánus levágás.

2020. aug. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Azért mert haszonállat. Senki sem tartogatná a két szép szeméért. Ha nem lehetne levágni, el is tűnnének valószínűleg, mert egyedül nem élnék túl. Láttál már gazdátlan házi malacot a réten? 🤣 Az, hogy részeg valaki disznóvágás közben, hagyomány és kultúra függő. Itt Magyarországon a hideg ellen itták elsősorban a páleszt, mert ugye nem a nyári negyven fokban vágunk malacot. Aztán kialakult egy szokássá. Vágóhídon nem részegen vágják őket, mégsem sokkal humanitáriusabb az eljárás. Aki direkt szurkálja többször a malacot és élvezi, az egyértelműen állatkínzó, de az nem általában nem csak a malacon éli ki magát, sajnos!! Azért mert léteznek állatkínzók, az állattartást nem lehet megtiltani. Az tök más tészta, ha véletlenül szúrnak félre, vagy "elsőre" nem hal meg. A medve és az oroszlán és egyéb ragadozók miért marcangolják szét a zsákmányt?
2020. aug. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"A medve és az oroszlán és egyéb ragadozók miért marcangolják szét a zsákmányt"


Mert azok nem képesek felfogni, hogy az áldozatuknak ezzel mit okoznak, ők csak enni akarnak és túlélni, az ember gondolkodása jó esetben viszont összetettebb ennél. Na ne borsodban meg a nyóckerben keressük az ilyet.

2020. aug. 13. 23:58
 5/15 anonim ***** válasza:
25%
Tudtommal hivatalosan már nem engedélyezett a disznóvágás. Most már lövik a disznót.
2020. aug. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Szerinted nem fogja fel? Nem látja hogy szenved, menekül, nyüszít, vergődik? Dehogynem. Csak a saját ösztöneit előbbre helyezi, mintsem empátiából megkímélje. Ne lássunk bele semmiféle sajnálatot... a természet egy igen kegyetlen hely. Ölj, vagy téged ölnek. Az egészet egy bonyolult és szerteágazó hálózatos táplálék lánc tartja fent. Mi pedig felneveljük és felhízlaljuk azokat az állatokat amiket evésre szánunk és egyéb hasznok behúzására tartunk (lovak-szekér húzás, versenyeztetés, kecske, tehén - tej, hús, birka-gyapjú, hús, tyúk-hús, tojás, ésígytovább ésígytovább )

Nagymamám és dédi mesélték, hogy régen egyszerű földművelő család voltak, tehát amit megtermeltek abból éltek. Télen disznót vágtak, és azt ették egész télen, mert munka nem volt a földeken. Ilyenkor még nem voltak spéci eszközök (sokkoló, puska egyszerű családnál pf), lefogták a disznót és sajnos nem volt más lehetőség, késsel szúrták le. Ha az elveiket hagyták volna érvényesülni, igencsak éhenhaltak volna,és ez akkoriban elterjedt volt a családoknál, hogy így húzták ki a telet. Azt meg nem tehették meg, hogy ezt betiltják, különben a "termelő paraszt réteg" fixen kihalt volna. Nem voltak még ilyen fullos választékok, inkább úgy mondom "alternatívák", mint most.

Az emberben is kódolva vannak különböző ösztönök, mindenkinél más mértékben, próbáljuk őket kiölni, hogy ezzel legyünk különbek az állatoknál, de ez nem mindenkinél sikerül. És bizonyos ösztöneink felett nem is fogunk tudni uralkodni soha. Fajfenntartási ösztön, nemi ösztön stbstb

A férfi és a női vágyak. Az anyai ösztönök...

Pár példa állatok közötti kegyetlenségre:

A kan macska is megfojtja a más macska kölykét, ennek sem az az oka, hogy nem fogja fel a dolgokat, pont hogy felfogja, a saját génjeit próbálja erősíteni azzal, hogy a másikét öli meg.

Az az anya cica, amelyikből hiányzik az anyai ösztön, ott fogja hagyni a kölykeit, vagy valamelyik meg is eszi.

Gyakori sok állatnál, hogy a gyengébbeket magukra hagyják, SAJÁT gyengébb kölykeiket ellökik maguktól, hagyják hogy szépen lassan meghaljanak, vagy elvigye őket valami.

A kutyák közötti agresszió és a falkavezér választás. Sőt az hogy mindenfajta kutya más tulajdonságot hordoz bizonyítja, hogy más az ösztöneink erősségének összetétele (családi kutya, harci kutya, juhász kutya, vadász kutya).

Mi ezeket az ösztönöket és ősi tulajdonságokat próbáljuk kiölni magunkból, hogy minél felsőbbrendűbbek lehessünk az állatoknál, amivel nincsen semmi probléma, a növekvő empátiánk és humanitárius gondolkodásunk kell ahhoz hogy újra visszaálljon egyfajta rend a körforgásban. Csak szerintem néha túlságosan ostorozzuk magunkat, embereket, pedig még igy is több empátia van bennünk, mint egy-két általunk féltett jószágban. És itt most nem az állatkínzókra gondolok, ők aberráltak, nem számítanak embernek a szememben.

2020. aug. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
26%

Ezen én is elképedek néha, szerintem konkrétan felháborító hogy buliként lehet részege kínozni nyomorult állatot.

A MINIMUM az lenne, hogy házi disznóvágást lehet tartani, de kizárólag normális böllér részvételével. Nem ez, hogy Jóska bá benyomva hadonászik a disznó fele egész délelőtt, azt' egyszer csak sikerül megvágni... vérlázító.

(Az oroszlán és a medve értelemszerűen nem KÉPES szakképzett böllérként bánni az előle épp menekülő zsákmányállattal... Nem is értem hogy jönnek ide ezek a vadállatok... :D )

2020. aug. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 toma781 ***** válasza:
89%
Az internet egy csodás találmány, ahol rengeteg dolog fellelhető. Ha kicsit keresgélsz akkor találhatsz olyan filmeket/videókat melyekben állatkínzás látható(nem az ilyen aberált, beteg emberek sajátkészítésű videóira gondolok, hanem dokumentumfilmekre). Amit én láttam az egy borzalmasan szomorú és rettenetes kegyetlenségekkel teli dokumentumfilm volt, ami a nagyüzemi állattartás undorító világát mutatta be. Azokban az üzemekben ahol állatokat dolgoznak fel sokkal kegyetlenebb dolgokat csinálnak annál hogy nyakon szúrnak egy disznót. Lesokkolják és még élve vágják fel, különböző eszközökkel (bot, vascső, az öklük) ütik szerencsétlen állatokat, röhögnek a forró vízbe beesett szenvedő állaton. Egyesek élvezettel és örömmel folytatják eme tevékenységeket. Ezt nem csak a disznókkal, minden állattal megteszik. Szerintem elsősorban nem a disznóvágásokat kellene betiltani, hanem a nagyüzemi gyártásokkal kapcsolatos kegyetlenségeket megszüntetni. Plusz sokan inkább otthon nevelnek és vágnak le egy állatot mert olcsóbb így mint a boltban megvenni, és a megkínzott állatok húsának más íze van mint az otthon, normális körülmények között tartott állatokénak. A normálisan elvégzett disznóvágásokkal szerintem nincs probléma, mivel azok legalább nem támogatják a nagyüzemi állatkínzásokat. Az otthoni állatkínzás más dolog, azokkal valóban van probléma, de az állatkínzást nem szünteti meg az ha betiltják az otthoni vágásokat, csak mégjobban erősítik a nagyüzemi állatkínzást, mivel akik eddig otthon kínzás nélkül, normálisan vágtak állatokat azoknak ha betiltanák a vágást akkor a boltokban kellene megvenniük a “gyárakban” megkinzott állatokat. Alapjaiban kellene megváltoztatni az egész rendszert az egész földön ahhoz hogy az állatkínzás megszűnjön.
2020. aug. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

Azért a sima disznóvágást ne keverjük össze azzal, amikor úgy áll valaki oda disznót vágni, hogy azt se tudja mi fán terem a dolog.


Ha jó csinálod, gyorsan megy, ha balf@szkodsz, akkor meg lassan.


Az emberek meg a 2020-as évek Európájának közepén is mindenevők. Így a disznó valamilyen módon úgyis le lesz vágva, hogy milyen módon, az meg az ő szerencséje.

2020. aug. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%

"valamilyen módon úgyis le lesz vágva, hogy milyen módon, az meg az ő szerencséje"

Pont ez az, ami végtelenül szomorú. Ez nem a "szerencsén" kellene hogy múljon...

2020. aug. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!