Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit tudnék tenni ilyen esetben?

Mit tudnék tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Ma reggel 2 idegen kutya mászott be az udvaromba és a csirkéimet kergették. Kettőt valahogy kihajtottak és az utcán sikerült megfogni, de sajnos csak egyet, a másikat azóta sem találom olyan messze kergethették. A pulykám pedig ijedtében leesett a létráról és szerintem eltört a lába és a szárnya is, csak gubbaszt. Elmentem a környéken keresgélni a csirkét és kb 2 utcával feljebb megtaláltam a kutyák lakhelyét. Mit tudnék tenni? Ki fizettethetem a kutyák tulajdonosával a káromat? Nagyon ideges vagyok. Rengeteg pénzem és munkám van benne a pulyka pedig egy 15 kilós állat szóval minimum 20 ezer forint a károm ha a munkámat nem is számolom.

2020. okt. 26. 12:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Kutyát utcára csak pórázzal, ember jelenlétében vihetnek ki. Itt se póráz, se tulajdonos nem volt. Szólnék a kutyák gazdájának, és ha tényleg értékes állatokról van szó akkor kifizettetném vele, de a minimum az lenne, hogy bezárja a kutyákat/megcsinálja a kerítést stb. Ha a pulykának tényleg nagy baja lett, csak akkor tudod vele kifizettetni, hogyha állatorvos megnézi a szárnyát és a lábát, mert így simán rád mondhatja azt is, hogy hasra ütés szerűen mondtál valamit, aztán lehet semmi baja az állatnak, Te meg elkéred az árát. Én is mérges lennék a helyedben.
2020. okt. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Tehát akkor mindenképp szóvá tehetem a kutyák tulajdonosának. Az a bajom az állatorvossal hogy az is nekem fog pénzbe kerülni, amit azután hogy tudok bevasalni a felelőtlen állattartón? Nem tudom milyen ember lehet, de ha esetleg egy amolyan bunkó féle akkor nem fogja érdekelni sajnos én meg ugyan ott vagyok, legszívesebben levezetném rajta a dühömet, de tudom se nem célravezető se nem megoldás, nem ilyen ember vagyok amúgy sem.
2020. okt. 26. 12:17
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Uhh nagyon sajnálom. :( Esetleg az önkormányzaton a jegyzőnek, ha szólsz?
2020. okt. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, de nem jelent problémát ha sehogy sem tudom bizonyítani? Sajnos nincs se kamerám az udvaron se szemtanú. Ketten voltunk itthon csak :(
2020. okt. 26. 12:22
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Más szomszédok esetleg vagy a kutyások szomszédai? Ők tanusíthatják, hogy szokták őket látni az utcán. (Már ha rendszeresen kiszöknek).
2020. okt. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Jó ötletnek tűnik, már persze ahogy mondod, ha gyakori az eset. Nem ismerem őket, két utcával arrább laknak. Semmiképp sem szeretném annyiban hagyni.
2020. okt. 26. 12:29
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mert ha rendszeresen kiszöknek ki tudja mit csinálnak legközelebb. :(

Hozzánk is rendszeresen járt egy kóbor kutya,de szerencsére semmi kárt nem csinált, csak az én kutyáimat idegesítette. De az az egész faluban mászkált állandóan.

Ezt kéne kideríteni, hogy azok akik hozzád bementek most az egyszer szoktek-e ki.

De egy bejelentést a jegyzőnek mindenképp megér legalább nyoma lesz.

Mi van, ha legközelebb egy gyereket támadnak meg? :(

2020. okt. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Na igen ez a dolog másik oldala. Egyébként úgy sejtem ha a kutyák szabadon mászkálhatnak ki főleg hogy a kapu nyitva volt a háznál ahogy láttam akkor nem egy felelős állattartó a tulajdonos, ezért is gondoltam hogy netán egy nem becsületes ember és így nem lesz könnyű dolgom. Egyébként a csirke azóta sem került elő nem tudom estére haza talál e, már ha még él vagy nem fogta meg valaki, este mindig maguktól ülnek be az ólba, reménykedhetek benne vagy nem fog haza jönni? A pulyka pedig azóta is gubbaszt, enni evett az előbb de felállni nem tud sőt oldalra borul ha megpróbálom megfogni. Rendbe jöhet vagy az is felejtős? :(
2020. okt. 26. 12:50
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a pulykanak mi lesz a sorsa, úgy sajnálom. :( Annyira dühítő mikor dolgozol valamivel és tönkreteszik. Talán rendbejon várj még velem nekem egy csőben gubbasztott napokig, azt hittem elpusztul, de már semmi baja. Pedig nagyon odavolt.

Ha nem fogták meg, van rá esély, hogy hazamegy ,az én tyukjaim is mindig beülnek. Sőt van egy szabad tartású, a kerítésen kívül él, de soha nem megy el a telekről :D

2020. okt. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Némileg megnyugtat, bízom benne hogy rendbe jön, nem tudom mennyire komolyak a sérülései. A csirke meg estig kiderül haza jön e.
2020. okt. 26. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!