Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi lehet a bajuk?

Mi lehet a bajuk?

Figyelt kérdés
Adott egy júniusi keltetésű, nem vakcinázott csirke állomány. Ahol a csirkék vannak, mellette vannak a tyúkok is (nekik semmi bajuk, vakcinázottak!), illetve jópár méterrel arrébb a problémás állományból pár kakas (szintén volt elhullás). Azon kívül, hogy gubbasztanak, nem esznek, nem isznak, lefogynak és elhullanak, semmi egyéb tünet nincs. Kb 2 hónapja kezdődött, azt hittem megfáztak, de se tüsszögés, se váladékozás, semmi. Eddig kb 25 csirke hullott el. Nem csoportosan, csak mindig 1-1, van hogy naponta, van hogy 1-1,5 hétig egy sem. Egyszerre csak páran betegek. Nem találtam szokatlan állagú ürüléket, bár mivel nem esznek, nem is ürítenek. Boncolni még nem volt se időm, sem kedvem (tudom, úgy okosabb lennék), de az egész állomány levágása már tervben van, mert így nem marad egy darab sem. Kapnak rendszeresen Jolovitot, Neo-te-solt (kakasos port) is kaptak. Az itteni állatorvosok közül egy sem ért a baromfikhoz, ha valami gond volt, mindig én derítettem ki, hogy mi a bajuk. De most elakadtam. Milyen betegség lehet ez? Menthetőek?
2020. nov. 26. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Mire vannak oltva a többiek?

Féreghajtás volt?

2020. nov. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom.

Nem volt, de ha férgesek lennének, akkor az ürülékben elvileg lennének peték, illetve a tyúkok is hullanának.

2020. nov. 26. 15:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nagyon találom... Állatorvos, vagy vágd le őket.
2020. nov. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekünk nyáron tetű okozott elhullást, hiába védekeztünk. Írtottuk.

Én is nehezen vettem észre mire rájöttem.

2020. nov. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem vakaróznak és a tolluk között sem látok semmit. Néhányat korábban megkíméltem a további szenvedéstől. Kevés vérük volt, mintha vérszegények lettek volna, de ez beteg, döglődő állat esetén normális. Köszönöm a válaszokat, hétvégén vágok párat, aztán talán kiderül, hogy mi áll a háttérben.
2020. nov. 27. 16:19
 6/12 anonim ***** válasza:

Akkor tetű! Mondom nálunk ugyan ez volt. Én is azért vettem észre nehezen mert nem vakaróztak.

Csak az egyik elhullottan sikerült nagyon nehezen észre vennem.

Nincs vérük mert a tetű annyira leszívja.

2020. nov. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Uhhh, akkor holnap átnézem őket. Tudsz valami hatásos szert ajánlani tetű ellen?
2020. nov. 27. 21:46
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi sajnos nem tudtukmkiírtani őketm mire észre vettem nagyon elfertőződtek. Elszórtunk doboz 4 piret mixet, mindnet kidobtunk tojatóládákat létrákat, kifertőtlenítettünk (nem 1x) hasztalan volt.

Nekem ez miatt ment a gödörbe 20 szárnyaosm, ebből 2 indiai kacsa 1 sima, és 20 húsgalamb.

Mi is elkezdtük levágni őket hátha legalább a fagyaszt)óba menthetőek, de gyakorlatilag 3 csibéből 1 dl vér nem jött ki összesen.. Így inkáb az összeset elföldeltük mert beteg volt az összes, nem akartunk mi is betegek lenni. Hullottak mint a legyek ☹️

2020. nov. 28. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk sikerült kiírtani őket:

minden FA tartozékot el kell égetni, szalmával stb-vel együtt.

A földet és minden mást hipóval lepermezetezni, utána mindent mésszel kifesteni.


A tyúkokat piretrin extrával beporozni. Mindet! Főleg a lágy részeken.


És ezt pár havonta megismételni, mert ha egy pete is marad, akkor visszaszaporodnak.



Mondjuk mielőtt munkába állsz, nézd meg az ülőrudak végét, hogy vannak-e tetvek. Feketék vagy pirosak, de a meleg kézre azonnal felmásznak, ha megfogsz valamit.


A hidegben nem szoktak ennyire aktívak lenni, de másra most nem tudok gyanakodni én se.

2020. nov. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nos, reggelre lett 2 újabb áldozat a csirkéknél. Picit átnéztem az egyiket, de nem láttam semmit. Átnéztem az egyik ólat, semmi nem jött a kezemre, nem láttam semmit. Megnéztem 2 sápadtfejüt. A csirkén semmi, a kakason viszont 2 nagyon pici gyors mozgású valamit láttam, az egyik fehér, a másik meg narancssárga volt. Nincs csípés nyom, nincs kipirosodás, a tollak is tiszták, nincs fekete lerakódás, nem olyan, mint a neten található tyúktetűs képeken. Ezen kívül, pici, fehér, korpaszerű darabkákat láttam, de az sem nagy mértékű.
2020. nov. 28. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!