Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Megérné disznót tartani manapság?

Megérné disznót tartani manapság?

Figyelt kérdés
Sok disznó ólunk van(kB 50 disznónak), régen a mamám tartott benne disznókat, a takarmány is megoldott lenne, mivel van kB 30 hektár földünk, szerintetek megérné eladásra nevelni?

2021. jan. 26. 19:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha értesz hozzá és megtermelitek a takarmányt (nem csak a kukoricát), és vagy tudjátok intenzíven tartani, vagy valami miatt különleges sertést neveltek, akkor igen. Azt tudod, hogy heti 7 nap kell törődni velük? Nincs szabadnap, meg elmegyek szabira vagy bocsi, beteg vagyok.
2021. jan. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Egyértelműen nem.
2021. jan. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Van olyan ismerősöm, aki ezzel foglalkozik, hasonló nagyságrendben, viszont neki az ebből keresett pénz csak kiegészítő keresetként szolgál (tehát munka mellett is lehet ezzel foglalkozni).

Ha legalább részben te is dolgoznád fel a sertéseket, az dobhatna a bevételen, nem keveset, de ugye ehhez mindenféle engedély kell, az engedélyekhez meg különböző feltételeknek kell megfelelni.

2021. jan. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem csak kukoricát termelünk,és mivel jelenleg gyesen vagyok így arra gondoltam megpróbálnám,(férjem ötlete volt) tudom, hogy nincs szünnap, ebben nevelkedtem fel, mamám egy életen keresztűl csinálta, annak idején megérte, most viszont félek, hogy veszteséges lenne, azért tettem fel a kérdést hátha van valakinek tapasztalata.
2021. jan. 26. 19:50
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Hamarosan leírom pontosan, hogy mennyibe került 2 disznót felnevelni.
2021. jan. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Mekkora a földetek? MI tzerem rajta?


Ha nap mint nap otthon vagy, és nem gond az, hogy egyetlen nap sem maradhat ki az állatok etetéséből, (ezt már említetted), akkor én a helyedben, ha nem is disznóval kezdenék, de megpróbálnék pár igénytelen és/vagy szapora állatot tartani. Ha van legelni való terület (de vigyázat, tarra legelik!) mondjuk:


- egy nőstény kecskét, lenne tej.

- pár tyúkot (lenne tojás, mondjuk tyúkonként minden 2-3. nap (feltéve, hogy tojnak))

- nyulat!!! igénytelen és szapora, és minden gizgazon elvan!


- kacsát tavasztól őszig, de csak ha már otthon vagy szárnyasok tartásában (igénytelen, de az kiskorában flancos)


- és csak utána próbálkoznék disznó tartásával, és csakis akkor, ha van ingyen/olcsó takarmány.

2021. jan. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
19%
És hogy akarod ezt legálisan GYES mellett csinálni? Ennyi erővel visszamehetnél a rendes munkahelyedre is. Ez így nem lenne más, mint visszaélés a GYES-el.
2021. jan. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
8-as vagyok. Bocs, nem néztem meg alaposan a kiírt kérdést. Akkor valakinek őstermelőnek kéne lennie a családban, szerintem ez nem gond. Lehet, hogy nem neked kéne annak lenni (ettől függetlenül nyugodtan dolgozhatsz.) Kérdezzétek meg a falugazdászt.
2021. jan. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%
Mi a terv a kész hízókkal? Kinek adnátok el?
2021. jan. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
11es köszönöm! őstermelőije van a férjemnek.
2021. jan. 26. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!