Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » 10-20 tyúknak mekkora hely...

10-20 tyúknak mekkora hely kell? Mekkora ól és mekkora kapirgálós/szabad terület?

Figyelt kérdés

2021. febr. 9. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Ólból nem kell nagy, mert szorosan egymás mellett alszanak rudakon. Szerintem ólból elég egy 15-20 négyzetméteres.


Kapirgálóból azért egy 50-60 négyzetméter lehet jól jönne.

2021. febr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2021. febr. 9. 12:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

15-20 négyzetméteres ól?


Ennyi tyúknak pár négyzetméter is elég.

2021. febr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi tyúknak elég 1-2 négyzetméter. Legyen benne rúd amire rá tudnak telepedni. A kapirgáló terület változó. Ha kevés, akkor rövid időn belül kopár lesz. Attól is függ, mennyi kaját adsz nekik.
2021. febr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4-5nm ennyi tyúknak bőven elég. Az a lényeg, hogy jól zárt legyen, patkány, nyest stb. ne tudjon bemenni. És kell az ülőrúd meg tojóláda is, a helyükre szalma.


Kapirgálósnak sajnos végtelen kellene nekik, mert ennyi is kipusztítja a zöldet maga alól akkor is ha az egész udvar az övék, szóval majd szedned kell nekik füvet napi 1x vagy kétnaponta egyszer.

Kapirgálósnak a minimuma olyan 20-30nm körül van. Ha van hely akkor a kapirgálós legyen nagyobb, az ólat felesleges feljebb vinni méretben, mert semmit nem csinálnak bent éjszaka.

Az jobb, ha az ólat körbe tudják járni, egyrészt mindig van árnyékuk, másrészt szeretik ha el tudnak egymás elől bújni ha kell, inkább középen legyen az ól és ne a kerítésbe építve.

2021. febr. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. febr. 9. 13:49
 7/8 antaljoco válasza:
100%
1nm fürdőrészt is érdemes kiépíteni az ólon kívül, amibe mindig száraz marad a hamu amit beleteszel. Különben eltetvesednek.
2021. febr. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 hamu is jó lehet fürdőzni? Nem tudtam... Ha tudom előre, akkor összegyűjtöttem volna a téli összest. Így meg kiszórtam.
2021. ápr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!