Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Van egy kb. 600 nm-es területe...

-smn- kérdése:

Van egy kb. 600 nm-es területem, ahol gyümölcsfák nőnek. Nem szeretnék többé gyomirtózni, ezért tyúkokat tartanék itt. Szerintetek hány tyúk tartana "tisztán" (gyommentesen) egy ekkora területet?

Figyelt kérdés

2021. febr. 21. 07:20
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
10 tyúk,ha lehet akkor 4 kacsa,vagy liba mellé még .
2021. febr. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
76%
Korábban a gyümölcsfák között a füvet gyomirtóval kezelted le?
2021. febr. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

És ha igen?


Semmi baja nem lesz a tyúkoknak tőle.


30-40 tyúk kell szerintem.

2021. febr. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
A liba a gyökeret is kiszedi, nagyon jól tisztít!
2021. febr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Az én agyam se tudja felfogni mit gyomirtózhatott a fák alatt.

A liba tényleg jó 10 tyúk minimum kell de utána már nem fog nőlni fű a keretben es szedni kell nekik.

2021. febr. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
27%
Te szerencsétlen a nyáron hallottam a rádióban, hogy az EU-ban használt gyomirtók 90%-ban ugyanaz vagy hasonló vegyületek van/vannak, melyekről most bebizonyították h rákkeltő és fejlődési rendellenességet okoznak, sokáig megmaradnak a növényekben és a földben. Szigorúan tilos olyan területről növényt fogyasztani van annak az állatnak a húsát ami az onnan származó növényt megette, ha pl Glialkával vagy ehhez hasonló gyomirtót használtál.
2021. febr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
Elképesztő, hogy az emberek a gyümölcsfák alatt sem képesek megtűrni a természetet. Mégis mit zavart neked ott a fák alatti növényzet? Mi a francert kell ott gyomirtózni eszem megáll.
2021. febr. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.


A 6-os "szerencsétlen"-nek, valamint a 7-es "elképesztő"-nek annyit mondanék, hogy tudjátok, a gyümölcsfa az olyan, hogy amikor megveszi az ember, akkor még kicsi. Ez egyben azt is jelenti, hogy évekig nincs nagy koronája, tehát nem árnyékol, aminek az a következménye, hogy nő alatta a gaz. Egyszer majd nézzetek meg egy kicsi, fiatal gyümölcsfát, érdemes! Esetleg tán rá lehetett volna erre kérdezni, mielőtt ilyen tahó módon "válaszoltok". :) Arról nem beszélve, hogy a fákat tavaly tudtam elültetni, előtte is muszáj volt tisztán tartani a területet valahogy. A névtelenség tényleg kihozza az emberből a bunkót.

2021. febr. 28. 09:11
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A nagy fa alatt is ugyan úgy nől a fű.

Nem is ertem ezt a választ. Ha nem nől alatta a fű az azt jelentené a fény nem jut be a koronába tehat már eleve rossz. Szóval ott neked mindig is lesz fű 50 év múlva is.

De a gyümölcsfák alatt nem szokás gyomirtozni bőven elég kaszalni esetleg a tövénél fel lehet ásni vagy mulcsozni.

Mergezed a talajt a talajvizet tönkreteszed a föld mikro élővilágát és meg sorolhatnám. Mindezt úgy hogy a fáknak nem oszt nem szoroz. Sőt egy rendes kertben élnek giliszták melyek lazitjak keverik a földet és növényeket esznek.

Nem is beszélve arrol, hogy leteznek olyan növények amik többek között nitrogént is termelnek még más egyéb anyagokat amire szüksége van a fának.

De a gyümölcsfák ültetése előtt is bőven elég lett volna évente 2x 3x lekaszálni a területet.!!!!

Úgyhogy nagyon kérlek ne szarj a saját fészkedbe es próbálj vigyázni a környetedre.

2021. febr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
62%

Aki gyomirtózza földet, az tipikusan egy lusta ember, meg sem érdemli, hogy a tulajdonába került akár csak 1 kis darab föld is. Az ilyenek miatt (többek között) érzik úgy sokan, hogy az emberi faj megérett a pusztulásra.


Ne vegyszerekkel öld a növényeket, hanem próbálj meg együtt élni a tájjal, kaszáld le, vágd le, szórd le fa hánccsal vagy kaviccsal, de mérgezd a földet.

2021. febr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!