Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Régen mi volt a juhokkal?

Régen mi volt a juhokkal?

Figyelt kérdés
Ha állandóan nyírni kell őket, szerencsétlenek nagyon régen hogy éltek túl, amikor nem volt ki nyírja? Nem is értem. xD

2021. febr. 27. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
úgy hogy akkor nem szaporították őket a gyapjúért
2021. febr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Tudod a birkak haziasitott allatok. Regen nem kellett oket nyirni nem is igy néztek ki, aztán az ember haziasitani kezdte oket ugy hogy fuggjenek az emberektol. A mostani birkak is egyebkent elvannak evekig is ugy hogy nem nyirjak le őket, de ez annyira nem jo nekik mert rengeteg plusz suly hogy rajtuk van az a sok szorme.
2021. febr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2021. febr. 27. 11:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jajjte! Nem mostanában lett ám "feltalálva" a juhtartás, a birkanyírás, a gyapjúból készített öltözetek! : )

"Régészeti leletek alapján A VASKOR ÓTA folyamatosan kétféle nyíró szerszámot használtak világszerte: a karikás rugóval ellátott ollót vagy a szabászollóhoz hasonló, kétszárú eszközt. A 20. századtól egyre elterjedtebb az emberi hajnyíró géppel azonos elven működő, elektromos juhnyíró gép használata, amellyel a korábbi 30-40 helyett naponta akár 60-100 juh is megnyírható. " (Wiki)


Ha meg nagyon régvolt, háziasítás előtti korokra gondolsz, akkor csatangoltak, járták az erdőt-mezőt, mint a tegnap látott példány. Ettek, amit leltek...és megvoltak emberi beavatkozás nélkül is. Vadan, vadon. Pont, mint a többi, ma háziasítottként ismert állatfaj.

2021. febr. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A mai napig dörgölőznek mindenhez, ami ritkítja a bundájukat, Farönk, oszlop, kerítés. Gondolom ugyanezt csinálták háziasítás előtt, csak akkor kevesebb bunda volt amitől meg kellett szabadulniuk.
2021. febr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondoltam, amikor nem háznál voltak. Gondoltam a dörgölőzésre is, csak nem hittem volna, hogy az ennyit koptat rajta. Kicsit hétvége van, hogy ilyen dolgokon agyalok... :D
2021. febr. 27. 11:56
 7/7 anonim ***** válasza:
95%
Azért a mai juhok tudatos tényésztés miatt ennyire gyapjasak. A háziasítás előtt a természet megoldotta, annyi gyapja volt, amennyi szükséges. Ma viszont az a cél, hogy minél több legyen neki.
2021. febr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!