Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit tegyek, ha félek a csirkék...

Mit tegyek, ha félek a csirkéktől, pontosabban a kakasoktól?

Figyelt kérdés
A mamámnak vannak csirkéi, és sokszor vagyunk ott, de legtöbbször ki vannak engedve az udvarra, hogy "legeljenek". Kiskoromban semmi bajom nem volt velük, gyakran én etettem őket, de egyszer láttam, hogy egy kb. 2-3 éves családtagomhoz közelít egy kakas, majd a gyerek elkezdett sírni, de pontosan nem tudom, hogy mi történt, azt hiszem nem csípte meg, csak megilyedt a kisfiú. Fogalmam sem volt róla, hogy a kakas ilyen durva tud lenni, mindenesetre azóta is félek tőlük, és nem tudom, hogyan győzhetném ezt le. Kérlek, segítsen valaki!

2021. márc. 1. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

VV Vivi megmondta, meg kell barátkoznia csirkékkel, mert az nem állapot, hogy nincsenek jóban.


viccet félretéve, kerüld el őket, amennyire tudod, vagy szól mamádnak, hogy ilyenkor mikor ott vagy zárja picit el őket.

2021. márc. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Fogd meg és süsd meg :)

Egyébként próbálj megbarátkozni vele etesd meg stb

2021. márc. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanyán nőttem fel és rengeteget játszottam csirkék, kakasok, egyéb szárnyasok között, sosem bántottak, igazából eléggé szelíd, kedves állatok.Egyetlen támadó kedvű udvarlakónk volt, a nagymamám kedvenc gácsérja, a Gabika. Csípni próbált a csőrével, de persze a tompa, lapos csőrrel nem sokra megy egy kacsa. Csak rángatta rajtunk a ruhát :D

A pulykákat fel lehet idegesíteni, de csak még azok is csak rikácsolnak és borzolják a tollaikat, nem mernek neked menni. Esetleg még a kotlós lehet "veszélyes", az csipked, toporzékol, ha rossz passzban van.

2021. márc. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem mikor olyan 10 éves lehettem mamáékhoz egy rózsaszín csőrikés pólóban mentem át. Volt egy új kiskutya és a tyúkudvaron át lehetett a kertbe menni...nem volt kint senki csak én és a kutya. A tyúkudvarban nekem támadt a kakas. Nem csak csípni akart hanem repült is felém hiába futottam a köröket🤣 ezt amúgy visszanézném felnőtt fejjel 🤣 aztán egy bottal próbáltam védekezni ellene és jött a mamám és megmentett :'D . Azóta elkerülöm őket messziről.
2021. márc. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Hu, hát akkor úgy látszik, nekem szerencsém volt velük. Bár ugye én voltam az, aki kergette őket, sokszor a kutyával közösen :D úgyhogy lehet, csak megtanulták, ki az úr az udvarban. Először én kergettem a tyúkokat, aztán a nagyanyám kergetett engem. Ez volt a veszélyesebb fordulat.

Anyu mesélte sokszor, hogy elsős korában megtaposta egy gúnár. Nyugi, azért a kakas nincs akkora :D

2021. márc. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a vicces, hogy a "bolond" kakas a jó kakas, mert annyira védi a tyúkjait, hogy az embert is képes megtámadni. 😀

Egyébként nem kell tőlük félni. Tartsd meg a kakassal a kellő távolságot. Tereld el a figyelmét, illetve biztonságban kell, hogy érezze magát és a tyúkjait. Etesd szemes takarmánnyal, zölddel stb, ne guggolj le, de ne is tárd szét a karod. Ne tegyél hirtelen mozdulatot. Tiszteld a területét. Ha a jelenlétedben elkezd csapkodni a szárnyával, az már figyelmeztetés részéről, tudatja, hogy ő a főnök. Egy jó hosszú bot legyen nálad és legyen menekülési útvonalad.

De! Nem minden kakas támad, vannak igazán kezesek is. Jelenleg nálam 2 kakas van, az egyiket szemmel kell tartani, de nem támad. A másikat meg fel tudom venni, simogatom a fülét (ezt nagyon szeretik a madarak), bújik stb. A tyúkokkal is ugyanígy vagyok, nem félnek, nem bántanak, hozzám szoktak. Szóval nem kell kapásból rosszat feltételezni a kakasokról.

2021. márc. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha támad le kell vágni. Én mindig levágom ha nem tér észhez.
2021. márc. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
A kakasnak az a dolga, hogy bizonyos keretek közt durva legyen (védje a tyúkokat). Ha rád akar szökni, mutasd meg neki a cipőd talpát. Vagy a miénk pl akkor is elfut, ha úgy csinálok mintha meg akarnám fogni. :D
2021. márc. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%
lépj a nyakára
2021. márc. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, nagyon sokat segítettetek😃
2021. márc. 2. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!