Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mivel jár egy tyúk tartása?Ha...

Mivel jár egy tyúk tartása?Ha csak azért vennék egyet,hogy időnként adjon egy-két tojást és jól érezz magát nálunk mint háziállat,vajon tök kezdőként bele merjek vágni?Kert van.

Figyelt kérdés

Nem szeretnék hozzájárulni a tyúkok szenvedéséhez,ezért eddig is csak szabadtartású,vagy bio minősítésű tojást vettem.

Kérdés belevágjak -e magam is..



#tojás #Tyúkica
2021. márc. 3. 15:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Pont gondolkoztam, hogy mostanában kiírok egy ilyen kérdést. :D

Ugyanez lenne a célom. :)


Állítólag nem járnak nagy macerával, de engem is érdekelne.

2021. márc. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Hát illene egy kakas is oda úgy az igazi.


Nem nagy cucc, de figyelni kell nekik is a kajára.


A kertet le kellene neki keríteni, mert összefogja szarni, meg tapicskolni az nem szép.


De pl. ha beteg lesz vagy valami akkor meg lekell vágni. Én pl.nem merném így a tojás miatt se tartok

2021. márc. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Kell nekik épiteni egy kis ólat ahova ejszaka eltudnak bújni, plusz tojást tojni. Egy elkerített részhez kell rakni akkor lesz egy kis “udvaruk” és nem szöknek ki.:) nem nagy macera
2021. márc. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%

Nekem egyszer volt egy tyúkom, még gyerek voltam. A telekszomszéd adta valami szívességért cserébe a szüleimnek, hogy vágják le. Hála az égnek a szüleim soha nem voltak olyan típusok akik képesek lettek volna ilyesmire, ezért a háziállatunk lett. Nem emlékszem hogy bármilyen speciális dolog kellett volna a tartásához. Elkapirgált a kertben, édesapámmal csináltunk neki ólat raklapokból, esténként betereltük és egy fém hálót tettünk a bejárathoz hogy el ne vigye valami róka.

Nagyon jófej volt, minden nap adott egy tojást, és úgy viselkedett mint egy kutya. Simogattatta magát, az ölembe ugrott és ott aludt.

Sajnos városiak vagyunk, máshol lakunk mint ahol a telkünk van, nyár végén hazaköltöztünk a városi társasházi lakásunkba és vissza kellett adni. A szomszédok lelkére kötöttem hogy őt ne vágják le mert különleges, mondták hogy nem fogják és meg is nyugodtam, de így visszagondolva biztos ugyanaz lett a sorsa mint az összes többi állatuknak :(

2021. márc. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy darab tyúk magányos lehet, akkor már inkább 2-3. A kertet összekaparja, tyúkszaros lesz, inkább keríts le nekik egy saját udvart. Tojást kakas nélkül is adnak, sőt úgy legalább nem kell feleslegesen etetned +1 állatot. Sok dolog nincs velük, kell nekik napi 2-3x kaja, meg valami stabil, fedett, szélvédett hely ahol éjszaka alhatnak és nem jutnak be a rágcsálók, nyest, egyebek. Etetés alapvetően kukorica vagy egyéb gabonadarával történjen, emelett időnként érdemes nekik meszes, kalciumos, fehérjés dolgokat adni, hogy ne legyen annyira egyoldalú.
2021. márc. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Konkret szamokat nem tudok irni, de dolgokat, amik menten lehet tervezni igen.

Azert celszeru tobb tyukot tartani,hogy melegitsek egymast es nem art mellejuk 1 kakas is. A tyukok a nagy szarnyaikkal tudnak ugrani es roppenni, ezert arra keszulj, hogy abbol par tollat meg kell roviditeni. A mieink a szilvafara minden gond nelkul felmentek, amig ez nem tortent meg.


Koltsegek:

Sokat esznek, tehat takarmanyt kell nekik szerezned.


Kell egy biztonsagos, jol zarhato tyukol, ahova rajtuk es rajtad kivul semmilyen mas allat nem tud bemenni, ezt ki kell belelni szenaval es kell egy kis udvarresz,ahol kapirgalhatnak, el lehetnek, ezt celszeru elkeriteni, bele agakat vinni, hogy kicsit izgibb legyen nekik.

Mindent telekakilnak, gyakran kell soprogetni utanuk, ha rendet es biztonsagos tojasokat szeretnel.

Amugy idovel nagyon kezesse valnak a tyukocskak,hagyjak magukat simogatni is.

Es en ugy tudom, hogy allatorvos is kell lassa oket evente egyszer.

2021. márc. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
90%
És azért az tudni kell, hogy minden nap nem fog tojást tojni, télen pedig sokkal-sokkal kevesebbet tojnak. :))
2021. márc. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

7, a miénk minden egyes nap letette a tojást. Még az idő is ugyanaz volt, úgy emlékszem hogy mindig délelőtt 9 és 10 között. Már a hangjából tudtuk hogy mikor történt meg a dolog, más hangot adott ki olyankor, mint a nap többi részében :)

4-es voltam.

2021. márc. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

-Kell egy kis ol - aludni, tojast rakni.

-Elkeritett resz ahol kapirgalhatnak.

-Mindennap reggel-delutan enni adni nekik + friss viz mindig.

-Tojas szedes.

Kb ennyi. Ami nehezseg (szerintem) az az olba szoktatas mikor meg picik (ha picin veszed oket, de megeri mert jobban fognak hozzad kotodni, viszont tobb macera).

Mi 20 eve tartunk tyukokat, semmi kulonos nem kell hozzajuk, csak ne egy 3x4 meteres kis helyuk legyen. (bar abban is elvannak).

Mi annyira "bio"-ba toljuk hogy meg a kukoricat is mi magunk termesztjuk es szedjuk nekik:)

2021. márc. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Semmi macera, esznek, isznak. Tojotapot vagy darat, magkevereket veszel a helyi taposnal, viz mindig legyen elotte. Es egy zarhato ól mindenkeppen, mert kulonben elviszi a roka, sakal, szomszed kutya, nyest... Barmi ejjeli ragadozo. Nappal elvan kint is a kertben, par tyuk nem is tesz kart semmiben, nem kapirgalja szikesre a talajt, mint mondjuk 30 db mat igen.

Feszket meg egy kisebb ladaba, szalmaval kibelelve erdemes elkesziteni neki.

2021. márc. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!