Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Limousine borjút érdemes venni?

Limousine borjút érdemes venni?

Figyelt kérdés

Eddig még nem volt sohasem szarvasmarhám, csak lovam.

Tej illetve tenyésztés céljára szeretném. Általában mekkora súlyt érnek el? És milyen tulajdonságaik vannak? Illetve istállós vagy félrideg tartásában érdemes tartani? Kezdő vagyok a témában, szóval szeretném, ha normális és segítőkész válaszokat kapnák! Előre is köszönöm!


2021. márc. 19. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A Limousine hús típusú, nyílván van teje, de ha kifejezetten tejelőt keresel, akkor holstein fríz vagy ha kisebb kell akkor jersey.
2021. márc. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Limousine-t tejtermelési célra ne vegyél. Az előző által említett jersey marha kiváló minőségű tejet termel, nagyon magas tejzsír tartalommal, ezért ha tejelőt keresel, én inkább ezt javasolnám. Ráadásul viszonylag apróbb termetű, és valami gyönyörű, úgy néz ki, mint egy őzike a sötétbarna szem környéki résszel, és világosabb barna testével. Az a pár darab, amivel eddig találkoztam, nagyon barátságos, könnyne kezelhető is volt, kezdőknek ezért is ideális választás.
2021. márc. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. márc. 19. 13:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a jerseynek már túl zsíros is a teje

Egy magyar tarkával jobban járnál

Vagy ami Nekem nagyon megtetszett az a dexter. Csak 300-350 kiló körülire nő, de ad 8-10 liter tejet, és nem is kell Neki olyan intenzív takarmányozas, mint a jersey, vagy a holstein fríznek.

2021. márc. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha inni akarod, akkor valóban, én magamból indulok ki, sajt készülne minden cseppjéből. :D
2021. márc. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!