Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ha egy 2-3 tehenes gazdaságból...

Ha egy 2-3 tehenes gazdaságból a feldolgozott tejet, és a felhízlalt bikaborjakat el szeretném adni, akkor ahhoz milyen papírok kellenek? Mielőtt bárki Nekem esne 16 éves vagyok, ezek távlati célok😅😅

Figyelt kérdés
2021. márc. 23. 10:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Őstermelői elég, hogyha hivatalosan akarod csinálni.
2021. márc. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

És ha annyi van akkor más nem is kell?

Például orvosi igazolás, hogy egészségesek?

Vagy valami?

2021. márc. 23. 11:21
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a kiskereskedőnek kell majd, ha annak akarod eladni.
2021. márc. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%
Gödöllőt kellene végezni állattenyésztés szakon.
2021. márc. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

"Gödöllőt kellene végezni állattenyésztés szakon."


Ja, mert mindenki elvégezte nem, de még a Dallast is ott forgatták!?

2021. márc. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már csak egy kérdésem lenne

Nemrég találtam a dexter fajtát ami egy laktáció alatt 2500 kg tejet ad, de csak 250-300 kilogramm

A bikák 300-450 kilósak.

Ilyen kis súlyban is megvennék a vágóállatokat?

Vagy van valamilyen súlyhatár?

2021. márc. 23. 11:58
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hívj fel pár vágóhidat és kérdezd meg tőlük, valamint érdemes ha nagyüzembe akarod a tejet leadni, akkor a közeli tejüzemet is keresd meg még mielőtt nekiállsz marhát tartani.
2021. márc. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Értesz is hozzá? Mert ez nem egy olcsó buli, ha a hozzá nem értésed miatt elpusztul egy állat, akkor több százezres a kár. Van hozzá valami alapod? Épület, felszerelés, föld a takarmány megtermeléséhez (megvenni nem éri meg) tenyészállatok? Ha mindez megvan, akkor nyilván valakinek a gazdaságát akarod átvenni, aki nyilván ért hozzá, hiszen ebből ért kérdezd őt. Ha ebből semmi nincs akkor meg végezz ilyen sulit és mellette menj el egy ilyen helyre gyakorlatra, ott belelátsz, hogy mire kell figyelni, mihez milyen engedély kell és egyáltalán, hogyan is kell csinálni, hogy mindez megérje.
2021. márc. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm
2021. márc. 23. 14:21
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Az őstermelői nemlesz elég, szerintem kistermelői kell a tejhez, feldolgozott termékekhez.


A tejet nem tudom, de már csak a sima tyúktojáshoz is kistermelői kell, hatósági állatorvos által jóváhagott tároló és kezelőhelységek.

A feldolgozott tejhez meg biztos, hogy magasabbak az elvárások, mint a tejhez.



Én Gödöllőn végeztem agrármérnökként, de mivel nem érdekelt a marha nem tudom pontosan mi a rendszer, de az biztos, hogy véletlenül Gödöllőn van a tejvizsgáló laboratórium, ahova rendszeresen (napi-heti?) küldik az ország minden tájáról a tejmintákat vizsgálatra (csíraszám, fehérje, zsír).



Beszélj falugazdásszal, könyvelővel, hatósági állatorvossal...

Ők tudják az aktuális szabályozásokat.

2021. márc. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!