Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért nem tojnak a fürjeim?

Miért nem tojnak a fürjeim?

Figyelt kérdés
Másfél hete vettem 20db 9 hetes tojófürjet.Intenzív tartásból kerültek át egy kültéri ketrecbe.A hideg idő miatt a ketrec oldalaira fóliát feszítettem ki,az első 1-2 nap kb. 10-12 tojást tojtak, aztán a számuk folyamatosan csökkenni kezdett és 2 napja teljesen megállt. Tegnap szereltem be nekik egy ledes lámpát, hogy a fény biztosítva legyen nekik estére is.Bábolna tojótápot , búzát és tyúkúrt szoktam adni nekik, néha kapnak az ennivalójukba egy kevés zoolit-ot.

2021. márc. 31. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha új helyre "költöznek", az mindig ezt eredményezi, tyúknál is. Ha megszokták a helyet, újra tojni fognak.
2021. márc. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez meddig tart?
2021. márc. 31. 11:12
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Biztos 9 hetesek (bár ezt nehéz, szinte lehetetlen megmondani, így csak az eladóra hagyatkozhatsz)?

Sajnos gyakran már letojt idősebb fürjeket árulnak fiataloknak, ezt sajnos én is tapasztaltam már. 2 éve vettem állítólag 3-4 hetes fürjeket (a tolluk hiányos volt és csabzott az eladó ezt azzal magyarázta, hogy most nől ki a tolluk), vettem belőlük, az elején kb. 1-2 hétig tojt 10-ből 3-4, aztán utánna már semmi nem volt, azért még kb. 1 évig tartottam aztán levágtam őket és konkrétan még tojás kezdemények sem voltak bennük.

2021. márc. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!