Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Melyik haszonállatot érdemes...

Melyik haszonállatot érdemes tartani?

Figyelt kérdés

Kezdetben kicsiben szeretném elkezdeni, majd idővel egyre nagyobban.

Ezekre gondoltam elsődlegesen: (Mangalica, Strucc, Emu, Nandu) de nyitott vagyok másra is.



2021. ápr. 5. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Én a helyedben vagy a mangalicával, vagy csirkével kezdeném. Mindkettő igénytelen állat, a csirke megfelelő arra, hogy beletanulj az állatnevelésbe.
2021. ápr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Én a tyúkra szavaznék. Igénytelen, egy kis zöld gazon eléldegél, tojás és hús is van belőle. Arra ügyelj, hogy róka vagy menyét szerű ragadozók ne tudjanak kárt tenni az állományban.
2021. ápr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Jobbára csak akkor éri meg ha,van földed és a kukoricát meg termeled neki.

Gondolom adás vételre üzleti céllal tenyésztenéd.(az kicsit komolyabb dolog)

Volt pároméknak 400-500db tyúk és kb 100db kacsa állománya volt.

Meg lehetett szakadni munka idő után lent annyi meló volt velük.

Számold ki relatív mennyit esznek,(db /hó hány zsák kukorica stb táp megy el egy hónapban.

Hogy meg érje tartani.

Álltalában ha mindent venned kell hozzá annyira jössz ki árban, mint a bolti hús és igaz jobb minőségű mint a tescós,de 1 nap szabadod nem lesz miattuk az évben.

Több ismerösöm a mai napig foglalkozik vele: pl 15.000 db csirke van ventillátorokkal szellőztetett nagy kamrában.

Ott ki lett autómata etető,itató alakitva de majd 1 milla volt + a napi kín velük.

Keltetőt már pár tízezerért kapsz.Darállót stb...

Azért mielött bele fogsz,anyagilag számold át.

Mert falvakon is nem hiába már nem igazán tartanak tyúkot meg disznót.(házi sokkal finomabb mint a tápos tescós) !

2021. ápr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok: Na most milyen hatalmas gond lapult vajon a válaszomban? Világosítsatok meg.
2021. ápr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
33%
Ha megéri alatt az anyagi haszonra gondolsz, akkor kicsiben semmilyet. Még ha pár forint pluszra ki is tudod hozni, annyi munka lesz vele, hogy jooban jársz ha abban az időben elmész a mekibe pultosnak.
2021. ápr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!