Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogy lehet pulykát vágni?

Baromfifarm kérdése:

Hogy lehet pulykát vágni?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 13. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom késsel...
2021. ápr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szüleink régen fatuskóhoz tették a fejét és bajtával lecsapták. (azért mert valami méreg van benne)


Amúgymeg úgy kell mint a többi baromfit.(vagyis mi régen úgy csináltuk)

2021. ápr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Rá szoktak húzni egy zsákot, aminek a végén van egy lyuk. A pulyka a lyukon kidugja a fejét, és úgy szokták baltával lecsapni a fejét.
2021. ápr. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy jó dolog, de a pulyka egy másfajta baromfi, mint a többi, nem elég ha megvágod a nyakánál, ott le is kell vágni, és mivel erősebb, kicsit izmosabb a pulyka nyaka ezért baltával kell suhintani. Nem egy nagyon jó feladat, de csak így lehet, ha otthon csinálod
2021. ápr. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Nagyszuleimnel lattal 1-2x, ok zsakot huztak a fejere, osszekotottek a labat, felakasztottak egy kampora (ezt a papam csinalta mert egy pulyka 20-25 kilos), a mamam meg eles kessel elvagta a nyakat, es felfogta a vért. Kb 3-4 perc az egesz.
2021. ápr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok pulykát levágtam, de soha nem vágtam le a fejét baltával vagy bármi mással...

A fejében meg nincs semmi mérgező, csak mivel olyan bibircsókos, nem sok embernek van hozzá gusztusa.

Mai 12:43-as jót írt, az is egy jó módszer.

Én simán beletettem egy zsákba, úgy, hogy a nyaka kinn legyen. Letettem a földre, és valaki hátulról a földre nyomva tartotta. Én bal kézzel, alulról megfogtam a fejét, és éles késsel alatta elvágtam a torkát. Utána kicsit fellógattuk, hogy rendesen kivérezzen.

Persze, le lehet fejezni a jószágot, csak akkor nem lesz olyan szép a húsa, nem vérzik ki olyan rendesen. De technikailag tényleg könnyebb meg gyorsabb fejezni, ha valaki inkább azt szeretné.

2021. ápr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!