Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan érdemes tartani tehenet?

Hogyan érdemes tartani tehenet?

Figyelt kérdés

Sok helyen láttam, hogy egész nap bevannak kötve.

Ez nem tesz rosszat a lábuknak?

Illetve olyat is láttam ahol csak egy karámban voltak, legelőn nem.

Kezdő vagyok a témában és normális válaszokat szeretnék, amit előre is köszönök!


2021. ápr. 29. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Ha húsra tartod akkor jó ha nem mozog sokat mert akkor soká hízik meg, ha csak tejre akkor jó ha mozog akár legelőn is. De én ha húsra tartanám se kötném ki max korlátoznám a mozgásterét karámban.
2021. ápr. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Falun élek, itt aki bikát tart, azok bent vannak, ha elèrik a súlyt viszik leadni vàgóhídra. A fejős tehenek kijàrnak a legelőre, azt már nem igazàn éri meg tartani, ahogy a gazdàktól tudom, keveset kapnak a tejèrt, amit az eladott borjú után kapnak az fedezi a takarmànyt és az àllatorvost. Sokan felszàmoltàk az àllamànyt, pár helyen van még 1-2 tehén, amit már csak megszokàsból tartanak, mert "hát mindig volt" Valamennyi àllami tàmogatàst kapnak, ha megfelelnek a feltèteleknek.
2021. ápr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem tartanék tehenet. Hatalmas mennyiségű szénát zabál meg évente. Emlékszem, nagyapámék nyáron megállás nélkül "szénáztak" pár tehénnek meg egy lónak. Pedig, ha jó idő volt, ki voltak csapva legelni.
2021. ápr. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szeretettel kell tartani.
2021. máj. 1. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Többféle tartásmód létezik. Kötött, vagy szabadon tartott kategórián belül is. Lehet kombinálni a lekötést kijárással, karámba vagy legelőre. Nálunk istállón belül, tető alatt, szabadon mozog két üsző 15 négyzetméteren és mélyalmosak. Később napközben kint lesznek karámban.
2021. máj. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!