Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúkokat beterelni?

Tyúkokat beterelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vagy egy kis házunk, kis telekkel. A konyhakerten kívül nem nagyon van hely kapirgálni, de a telek végén nagy szántó, majd erdős rész. Van hat tyúkom. Ha a rétre kisétálok velük, úgymond megsétáltatom őket a réten, vissza tudom terelni őket a mi telkünkre? 'szót fogadnak'?

Gondoltam egy kis mozgás, változatos táplálék jól esne nekik, tudnának bogarászni.


2021. jún. 10. 10:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Háát necc
2021. jún. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem történne semmi extra esemény a séta közben, akkor ha más nem, esétre biztosan vissza lehetne terelni őket. Viszont ha arra jár egy kutya, akkor a hat tyúk hét irányba fog szétspriccelni a világban.
2021. jún. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Terelni semmi eselyed,a hat tyuk hat fele fog szaladni es mind ellenkezo iranyba mint amerre terelni akarod :) Elhiheted tapasztalatbol mondom.

Viszont ha csirke koruktol foglalkoztal veluk es mennek utanad akkor van esely becsalogatni oket,en ugy szoktam mikor neha kiengedem kapirgalni. Eloszor bent probald magadhoz csalogatni,kenyermorzsa vagy ilyesmit szorj es hivd oket,ha mukodik megprobalhatod kint is.

2021. jún. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm. Senki nem lakik arra, kutyát sem láttam még soha. Megpróbálom a csalogatást valami finomságért, hátha követnek. Köszönöm!
2021. jún. 10. 10:50
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Biztos lesz egy két kóbor macska minimum..


Nálunk 1000nmes kert, a tyúkok sötétedéskor maguktól sorakoznak az ólnál, hogy engedje be őket a nagymamám. Mind ott vár az ajtónál, hogy bejussanak, mama megy, szór kukoricát, ad vizet estére és zárja őket. Napközben lehetetlen terelni még ilyen "kis" helyen is, a tyúkok maguktól tudják a dolgukat..


Szerintem ha kimennek, és 7-8ig kibírják kint, akkor vagy maguktól lesznek az ólnál, vagy többet nem látod őket.

2021. jún. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

A tyúk direkt az ellenkező irányba megy, mint ahova tereled. :)


Nálunk még csak a kertből is nehéz hátrahajtani őket a hátsóudvarra.


Max úgy lehetne kivitelezni, hogy este próbálkozol, mert akkor maguktól is mennének már haza lefeküdni.

2021. jún. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet.


Nálunk az is nagyon nehéz, amikor a jércéket szoktatjuk át a csibeólból a tyúkólba. Az egyik az udvar jobb, a másik a bal oldalán van.


5 ember kell hozzá kb. 3 napig, utána már bemennek maguktól.

2021. jún. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha maguktol nem mennek vissza, akkor sehogy. Nalunk van nekik egy nagyobb elkeritett resz, de az se eleg nekik, nemelyik kalandvagyobb es kimegy a mellettunk levo gazos teruletre, es orakig elvan, bogaraszik, legel, aztan ha szomjas lesz, visszamegy az itatohoz. Este is szepen beul mindenki a helyere (30an vannak). De amikor beszabadultak a tiltott teruletre, a frissen vetett fuvemre az udvaron, akkor kergethettem oket, csak azert se talaltak vissza a helyukre, vegul vizsugarral tereltem oket egyesevel, mert a friss vetesbe nem akartam bemenni. Szoval egyesevel elkapod oket es vissza viszed az olba. 😂
2021. jún. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még az jutott eszembe, hogy kapnának ínyencséget(? De mit?) az óljuknál egy általam kiadott hangjelzésre, erre megtaníthatóak lennének, hogy oda menjenek az etetőtálcához? Mondjuk a kiscsibék?

2021. jún. 10. 12:34
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

Behívod úgy, ahogy tanítod őket. Nálunk a jó hangos pípípí.. vált be.

Közben ha meglátják, hogy esetleg szórsz nekik valami finomságot, szaladni is fognak :).

2021. jún. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!