Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Csirke miért nem eszi meg a...

Csirke miért nem eszi meg a szemes takarmányt?

Figyelt kérdés

32 darab 10 hetes csirkém van. Lassan két hete próbálom szemes takarmányra átállítani őket. Úgy kezdtem, hogy először darált búza és darált kukorica keverékét kapták 1 hétig, amit nagyon szerettek, viszont megfigyeltem, hogy a nagyobb szemű búza és kukorica darabokat szépen kikaparták az etetőből a kifutóba és a mai napig nem eszik fel, csupán a teljesen porrá őrölt anyagot eszik meg. Fokozatosan igyekeztem egyre nagyobb búzaszemekre darálni a búzát, viszont sajnos a mai napig csak a port eszik meg.


Tud valaki nekem segíteni abban, hogy hogyan kerüljem ki azt, hogy hétről hétre sokat kelljen darálnom nekik, hogy legalább a durvára daráltat egyék meg. Az sem baj nekem, ha nem egészben eszik meg, de az hogy csak "por" alapot fogyasztanak azt szeretném kikerülni.


Hogyan kezdjem az átszoktatást? Mi ennek a módja? Van ebben valakinek tapasztalata?



2021. jún. 23. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Legjobb megoldás az lehet hogy azon kívül mást nem adsz nekik enni. Ha nagyon éhes akkor meg fogja enni.jobb esetben
2021. jún. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Aggyál nekik búzát,vagy zabot vagy árpát.Olcsóbbak is,kisebb szeműek is és jobban is tojnak tőlük mint a kukoricától
2021. júl. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!