Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Belehalhat a tehén ha nem...

Belehalhat a tehén ha nem fejik meg?

Figyelt kérdés

2021. júl. 28. 14:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Igen. Tejláz, tőgy-gyulladás lesz a vége.
2021. júl. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Igen.


De ha nincs borjú, tej sincs.

2021. júl. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
21%
Én úgy tudom hogy ha nem fejed meg akkor szétdurran a tőgye, meg fáj is neki.
2021. júl. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

"Hideg fülek, megnövekedett légzési sebesség, légzési elakadás, izomgörcsök, bénulás és eszméletvesztés, ami kómához és halálhoz vezethet. Ezek a hypocalcaemia vagy más néven tejláz tipikus tünetei"


A tőgygyulladás hasonlóan ocsmány dolog, amit már a hibás vagy durva fejés is okozhat- Nehezen gyógyul, ezt fontos tudni róla. És hogy a legkisebb problémád lesz hogy véres, gennyes a tej a gondatlanságod miatt.

2021. júl. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És ha a húshasznú tehén borja nem szopik rendesen akkor is meg kell fejni? A húshasznúnak kevesebb a teje ugye? A húshasznú is belehalhat a nem fejésbe
2021. júl. 29. 11:22
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Igen. Igen.

Így, sorrendben.

2021. júl. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 kémény100 ***** válasza:
10%
A tehén fejését az ember találta ki, a tej megszerzése érdekében. A tehén ellés után kezd tejet adni a borjúnak. Ha a borjú elég nagy FOKOZATOSAN abbahagyja a szopást, a tej mennyisége fokozatosan csökken, majd elapad. A tehénnek semmi problémája nem lesz. Ez általános az emlős állatoknál, beleértve az embert is.
2021. aug. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kémény100


Nem csak a fejést, de a tehenet is az ember találta ki. Normál értelemben nem létezik vadon élő szarvasmarha.


Egy erősen domesztifikált állat, amelyik évezredek óta arra lett tenyésztve, hogy több tejet adjon.


Szerinted egy holstein-fríz marhát, ami napi 60L tej termelésére van beállítva mégis melyik borjú fog leszívni?


Még a sajtüzemek 20-30 literes termelési átlagai is magasak egy borjúnak.


Alapvetően igaz, hogy a kereslet-kínálat alapon megy a tejelés, vagyis a fejéssel (IS) van fenntartva a tejelés, de ha egy marhát egyik napról a másikra (de ha még csak el sem telik a 24 óra, hanem a beállított idő lejár) nem fejed meg, bizony a fent leírt betegségek fel fognak lépni.


De biztos a 250 éves szakma téved, és minden orvosi cikk és szaklap kamuzik ezzel kapcsolatban. De még minden gazda is le van fizetve.

2021. aug. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Utolsó!


60 liter nappnta az brutálisan sok.


Sokkal kevesebb ennél az üzemi átlag.

2021. aug. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy sok. De mostmár nagyon célozzák a 70-et is...


Ahol én jártam üzem, az minőségre ment magyar tarkákkal, ott 23 kg körül volt az átlag.

2021. aug. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!