Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit rontunk el?

Mit rontunk el?

Figyelt kérdés
Két éve tartunk baromfit. A férjemmel elhatároztuk hogy nem adunk nekik tápot mert ki tudja mi van benne..szóval kukoricát búzát adunk nekik és mindenféle zöld hulladekot. Meg c vitaminos vizet is egy héten 1x.kapnak jolovitot is és almaecetes vizet. Kapnak gyógynövényeket is meg a levágott füvet a kertben. Mégis olyan vékonyak a tyúkjaim mintha éheztetnem őket.Meg talán fontos lehet hogy a mai napig daráljuk a kukoricat nekik és az majdnem lisztet csinál. Még tojáshéjat is kapnak őrölve. Szerintetek mi lehet a baj?

2021. aug. 2. 22:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
11%
Vigyetek melléjük kakast!
2021. aug. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
De van az is
2021. aug. 2. 22:22
 3/27 anonim ***** válasza:
83%
Őszintén szólva, nem nagyon értek hozzá, de abban biztos vagyok, hogy közel sem lesznek olyan méretesek mint a boltiak vagy akár a piaci csirke táp nélkül. Próbáld ne a boltihoz hasonlítani, hanem mondjuk egy verébhez, akkor elég kövérnek tűnik :D
2021. aug. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
0%
Akkor oda kellett volna írni! Beszéljen egy sikeres gazdálkodóval!
2021. aug. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell darálni a kukoricát nekik, megeszik egészben.

Illetve szerintem ez a sok gyógyszer is felesleges, nekünk egyszer a jolovit miatt puszult meg az egész új csirkeállomány, mint kiderült véletlenül kicsivel több került a vizükbe, mint amennyit szabadott volna rakni.

Nem azonnal döglöttek meg, hanem hetente olyan 3-5 darab.


Az őrőlt tojáshéj nem tudom mennyire jó ötlet, ha egyszer rászoknak az ízére és később véletlenül összetörnek egy tojást, akkor meg fogják enni és onnantól nagyon nagyon nehéz lesz kiszűrni, melyik töri össze a tojásokat.


"és mindenféle zöld hulladekot"

Hulladékot? Azt ne.

Füvet, tyúkhúrt vagy hasonló zöldeket szedhettek illetve kaszálhattok akár egy eldugott árokból is.


"szóval kukoricát búzát adunk nekik"

Ajánlom a napraforgót is, a mieink nagyon szeretik, mindig azt eszik ki először.


Ezek csak saját tapasztalatok.

2021. aug. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%

ja, és a méretük is nagyon változatos. nálunk is vannak hatalmas darabok (nem fehér csirkék, amik jobban híznak, ugye ezek direkt vágásra vannak) meg mellettük nagyon aprók is pár dísztyúktól eltekintve. a japán fajtájúak meg alapból kisebbek, bár kétlem hogy ne tudnál róla, ha ilyenetek lenne. :)


nálunk most került be az új csirkeállomány a tyúkudvarba, konkrétan annyira könnyűek, hogy levágott szárnnyal is repülnek fel a kerítésre, vissza az udvarba...szóval ez ilyen.

2021. aug. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem semmi. Vitaminozást ne vigyétek túlzásba. Kukoricát is mértékkel, mert szív-és máj elzsírosodást okoz. Sosem lesznek olyan "kövérek", mint a bolti, mert a bolti felvan fújva. Vágtatok már belőlük? Soványnak tűnő tyúk is tud rohadtul zsíros lenni.
2021. aug. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem sem kell nekik ennyi vitamin, nálunk nem kaptak soha semmit (és ahol valaha láttam csirkét sem) és megnőttek rendesen. Sima vizet ittak. A kukorica mehet egybe, a zöld jó, viszont a tojás héja nem. Egyszer törtek össze egy darabot valahogy, utána ették a többit is.


A tyúktetűvel vigyázzatok, jó ha néha megkapják a sütögetés utáni hamut, hogy tudjanak benne fürdeni, de a homok is jó.


Ilyen falusi körülmények között láttam csirkéket, akik normális dolgokat kaptak, nem vitaminokat. Egyik se maradt se kicsi se sovány, kivéve ami direkt pici fajta (a fajtáját nem tudom, ismerősé volt), azok házakon átrepülve a villanyvezetéken ültek akár csak a galambok, ezért teljesen zárt ketrecet kellett nekik csinálni.

2021. aug. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
73%
A tápban pontosan az van, ami rá van írva... Vagy te akkor bolti kaját sem eszel, mert "ki tudja mi van benne" (miközben rá van írva minden összetevő)?
2021. aug. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%

A tojótyúkok nem híznak meg úgy mint a húsfajták (a boltban általában húscsirkét árulnak). Jolovitot és az almaecetet ne keverd mert ütik egymást, magyarul nem használnak ha kevered, vagy az egyiket vagy a másikat add, de ne így ahogy most, ezeket csak kúraszerüen szokás adni a jolovitra rá is van írva, hogy hány napig milyen mennyiség kell, rendszeresen nincs szükségük rá.

A kukoricát felesleges darálni megeszik egészben is, emellett ajánlott még a búza, zab, napraforgó, takarmányborsó is, plusz konyhai maradékok (zöldség, gyümölcs, krumlihéj, tészta konkrétan bármi, ami nem fűszeres és nem hús), és zöld.

2021. aug. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!