Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért nem tojnak a tyúkjaim?

Miért nem tojnak a tyúkjaim?

Figyelt kérdés
Idén áprilisban vettem úgynevezett "letojt" tojó tyúkokat.1-2 hétig még tojtak is, de azóta nem sok. A 40 tyúkból napi 2-3-nál több tojás nincs. Van hogy egy sem. Intenzív tojótápot kukoricát kap vegyesen enni. Szabadon van tartva az udvaron. Más évben is ugyanílyen tyúkot vásároltam így etettem és mindig tojtak rendesen. Két nap alatt megvolt a 40- ből a 40 tojás. Idén már augusztus van és április óta semmi. Segítsetek, mit csinálok most rosszul.

2021. aug. 11. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Most tényleg igazi "letojt" tyúkokat vettél?
2021. aug. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
Dísztyúk nem is fog, van ilyen is. Augusztus környékén, vagyis most van nekik a pihenési szakasz, tehát semmi baj nincs. Ez a VEDLÉS, kb. 2 hónapig tart.
2021. aug. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagy kérdés hogy mennyi idősek?!
2021. aug. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Azok nem is fognak már tojni.Nem véletlenül ilyen olcsó.
2021. aug. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Dísztyúk? Ki beszélt erről?


Kérdező már tartott szerencsésen letojt tyúkokat.


Szövegértés.


Ott vetted, ahol korábban?

2021. aug. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem disztyúk. Tojótyúk telepeken ahol a tojásért tartják őket bizonyos időközönként le szokták cserélni az állományt. Na ezekből a tyúkokból szoktam én venni időnként. Nálunk szépen megtollasodnak, helyre jönnek és szépen szoktak tojni is. Idén is már szép tollazatúak, de most nem akarnak tojni. Fiatalnak néznek ki. Viszonylag kicsik.
2021. aug. 12. 16:38
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ott vettem ahol eddig. Elcsábított a tény, hogy házhoz hozták és nem kellett értük menni saját kocsival.
2021. aug. 12. 16:41
 8/13 A kérdező kommentje:
4. válaszadónak: más évben mindig tojtak ugyan ilyenek voltak, hasonló árban
2021. aug. 12. 16:44
 9/13 anonim ***** válasza:
Cigányoktól vetted?
2021. aug. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A letojt tyúkoknak is kéne még tojni csak a nagyüzem már ki selejtező mert nekik a 80%-os tojáshozam már nem gazdaságos.

A tyúk buta állat de lehet hogy a környezet változás miatt nem tojik.

A tehén okosabb. Azoknál előfordul, hogy pl le tesznek egy kék kabátot a kerítésre ami nem szokott rajta lenni és ha megy el mellette a tehén egy ilyen apróság is képes negatívan befolyásolni a tej hozamot. A tyúkoknál is lehet hasonló

2021. aug. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!