Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Megéri tyúkba befektetni? Kb...

Megéri tyúkba befektetni? Kb 50db tojóra gondoltam.

Figyelt kérdés

2021. aug. 16. 03:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Mamám tyúkjai még soha nem láttak állatorvost.
2021. aug. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Míg kertes családi házban laktunk, volt mellettünk egy hatalmas terület, amin vagy 5 jó karban levő, idős, régesrég nyugdíjas férfi osztozott, durván egyenlő arányban. (Nyilván mivel a szomszédságomban levő terület nem az enyém, ezért pontos adatokkal nem rendelkezem, de bődületesen hatalmas terület volt összességében külön-külön is, együtt meg aztán pláne)


Közülük az egyik foglalkozott tyúkkal úgy, hogy egy másik, összességében hatalmas telken (egyszer voltam nála azon a helyen, teljesen más részén volt a városnak, mint ahol a tyúkól volt) megtermelte a tyúknak a takarmányt, autóval meg utánfutóval odaszállította, és úgy etette a jószágokat.


Ez így ment egészen addig, míg szegény bácsi - nem sokkal azelőtt, hogy eladtuk volna a családi házunkat és visszaköltöztünk a családi háztól egyébként nem messze egy háromszobás lakásba - teljesen váratlanul (annál is inkább, mert maga is világ életében falun élt, a másik telkén haszonnövényeket termesztett, stb. egész nap levegőn volt, dolgozott, egyszerű kétkezi munkát végző, igazi jó értelemben vett parasztember volt) egyszer csak váratlanul rákot kapott, és ripsz-ropsz meghalt.


Ő annó - ez 2017-ben volt - 30 Ft-ért adta a tojást. Mi 30 db-ot szoktunk tőle venni úgy átlagosan hetente. Mióta meghalt, azóta kénytelenek vagyunk a piacon, más idős néniktől-bácsiktól venni.

2021. aug. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. aug. 17. 02:47
 14/18 anonim ***** válasza:
5%
Vegyél 5000 tyúkot azok tojnak rendesen, kevés tyukkal nem éri meg tojást eladni
2021. aug. 17. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
73%
Ha nem ebből szeretnél megélni, lehet, érdemes 15-20 példánnyal kezdeni és egy évvel később felfuttatni az állományt. Mert a tapasztalat sokat számít. Csak kukoricával ne etesd őket (ahogy korábbi hozzászokóló javasolta) , mert elzsírosodnak és alig fognak tojni. Leginkább búzát (darálva) egyenek és sok zöldet, azt szeretik. Búzát csak keveset, csemegének. Télen ha fáznak, alig tojnak. Ha jól tudod szigetelni az ólat, akkor nem olyan nagy a visszaesés. Lehet bele tenni pl. hungarocellt, de szövettel vagy műanyag zsákkal vedd körbe, ki ne csipkedjék az anyagát.
2021. aug. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
15-ös vagyok. Azt akartam írni, kukoricát csak keveset, csemegének. Nem a búzára akartam írni ezt. Azt lehet nekik adni.
2021. aug. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
52%

aug. 17. 05:44

Így van.

50 tyúkkal is foglalkozni kell mint 5000-el.

De 50 tyúk az semmi. Abból nincs bevétel. Még 1000 is karcsú.

5000 tyúkkal már érdemes foglalkozni. Pláne ha nem tojó tyúk hanem hús tyúk. Mert akkor kb csak az állomány harmada az ami piacképes. 5000 tyúk se sokkal nagyobb gond mint 50. De ott már van bevétel is

2021. szept. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Drága a takarmány de úgyis megeri

szerintem.Sokat tojnak.Draga a tojás és a hús is.Es a házi termékek megfizethetetlenek

2021. dec. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!