Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Házi nyúl mekkorára nő meg,...

Házi nyúl mekkorára nő meg, ha kiskorában elnyomták a többiek?

Figyelt kérdés
Amikor elhoztam kb 2,5x nagyobbak voltak a testvérei, mint ő. Most már elég nagyok a többiek, ő még mindig kicsi, éppen csak nagyobb a tenyeremnél. Másfél hónapos. Rendesen etetem, foglalkozom vele. Mi a jellemző? Teljesen behozzák a lemaradást, vagy valamivel kisebb marad? (Mindenképpen megtartom már.)
2021. okt. 13. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Másfél hónapos most? Mennyi idősen lett elválasztva?

Szülőkről mit lehet tudni?

Most mit eszik?

2021. okt. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

2#

25 naposan. A többiek taposták. A testvérei kb 1 kilósak lehettek, míg ő kisebb volt a tenyeremnél.


Szénát kap, magokat és egy kis zöldséget: répa, zeller, és kevés salátát. Fokozatosan szoktatom rá a zöldségekre.

Volt már nyulam (törpenyulam) ő 6 hetesen került hozzám, megnőtt 2 kilósra. Amikor elhoztam, akkora volt, mint a mostani házi nyulam.

2021. okt. 13. 21:25
 3/10 anonim ***** válasza:

Huh, hát láttam nem egy almot, "nyomi" kisnyulam is volt, de nem tudom elképzelni, ahogy egymást tapossák. Főleg 3-4. hét után már jól mozognak.


25 napos választás nem volt a legjobb dolog, de ezen már nem változtathatunk.


Ha eleve kisebb volt, valószínűleg már eleve hoz valamit magával (hányan voltak tesók, és mekkora volt az anya?), de minden esély megvan a felzárkóztatásra. Viszont az ütem lassú lesz, és így is valószínűleg az alsó határt fogja elérni.


Milyen magokat kap?


Zöldségeknél jó a fokozatosság, de nincs szüksége sokra, most meg pláne nem, de ha a mindig csak egy kicsit elvet követed nem lehet probléma.


Széna tökéletes. Az mindig legyen :)


Egy tömeget tudnál mondani? (Illetve a szülőkről ha van infó)

2021. okt. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Anya nagy volt, paraméreteket most nem tudok írni. Pontosan azt sem tudom, hogy hányan voltak, de mivel kicsit többen a kelleténél, amiatt tudták elnyomni, így nem fért oda a cicihez. Nyulaknak való takarmány magot kap. Gondolom pár hónapon belül úgyis kiderül, hogy mekkora lesz, csak kíváncsi vagyok.
2021. okt. 14. 05:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha tudnál a kisnyusziról egy tömeget írni előbbre lennénk.
2021. okt. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na majd lemérem. :) Amúgy nem tudtam, hogy hány hetes amikor elhoztam. Utólag tudtam meg, hogy milyen kis fiatalka.
2021. okt. 14. 14:33
 7/10 A kérdező kommentje:
50 deka. Kicsit mocorgott, úgyhogy 48-55 körül ingott, de mindenképpen fél kiló. Augusztus 31.-én született.
2021. okt. 15. 08:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Tényleg de pici 😁

1,5-2,5 kg a reális felnőtt korra szerintem, ha rendben tud növögetni.


4-5 kg szerintem nem lesz, általában a kisebbek lassabb ütemben is nőnek, és pont emiatt nagyra sem fognak nőni.


Jó nyuszizást :)


(Majd még oltani vidd el RHD és mixomatosis ellen - jobb félni mint megijedni)

2021. okt. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Tavasszal beoltatom, az már tervben van.
2021. okt. 15. 09:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Demonyuszi lesz, mindenki kedvence. Csajozósnyuszi.
2021. okt. 18. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!